Jurgis Valiukevičius. Streikui besiruošiantys mokytojai: mokytojų padavimas į teismą – jų moralinio sprendimo teisė

2023-09-07

Prasidedant mokslo metams, mokytojai vėl gyvena artėjančio streiko nuotaikomis. Jei jis įvyks, bus pratęsta sena švietimo darbuotojų tradicija: visuotiniai mokytojų streikai per pastaruosius penkiolika metų vyko jau keturis kartus. Apie ministerijos ketinimus kovoti prieš mokytojus teisme, mokytojų keliamus reikalavimus ir kaip iki šiol vyko bendravimas su ministerija GPB portalas kalbasi su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Onute Orlauskiene ir LŠDPS pirmininku Andriumi Navicku.

Pasak mokytojų, susitarimų, pasiektų 2018 m. streiku ir ministerijos okupacija, Vyriausybė taip ir neįvykdė. Atlyginimai nepakilo iki sutarto lygio, mokinių klasėse nesumažėjo. O Vyriausybės atstovai tvirtina, kad mokytojų reikalavimus išpildyti yra „visiškai neįmanoma“

Kaip ir anksčiau, streike dalyvauti žada ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai, kurių atlyginimai, nepaisant ankstesnių Vyriausybės įsipareigojimų, vis dar mažesni, nei mokyklose. Apie situaciją ikimokykliniame ugdyme ir mokytojų darbo sąlygas kalbamės su priešmokyklinio ugdymo mokytoja, lopšelio-darželio „Aušrelė“ profesinės sąjungos pirmininke Onute Orlauskiene. O plačiau apie mokytojų reikalavimus pasakoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.

Su mokytojais kalbasi Jurgis Valiukevičius.

Daugiau /