J. Žukauskienė: gavusios pirmąjį skiepą, su nerimu laukėme, ar gausime antrąjį

2021-03-19

  1. Kovo 16 d., antradienį,  atsižvelgus į  Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos  rekomendaciją Lietuvoje,  kaip ir daugelyje kitų šalių,  laikinai sustabdytas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina, iki Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl šios vakcinos saugumo. Ketvirtadienį agentūrai patvirtinus, jog vakcina nuo koronaviruso yra saugi, skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina atnaujintas.

Visgi  tos kelios dienos uždraudus skiepyti minėta vakcina sukėlė didžiulį nerimą pedagogams, gavusiems pirmąją ,,AstraZeneca‘‘ vakcinos dozę ir paliktiems nežinomybėje, kada ir ar bus skiepijami pakartotinai.  

Viena iš jų  –  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė ir Vilniaus lopšelio/darželio ,,Drevinukas‘‘ pedagogė Jolanta Žukauskienė. Pirmąją ,,AstraZeneca‘‘ vakcinos dozę gavusi vasarį, Jolanta  sunerimo,  ar gaus skiepą pakartotinai,  kaip priklausytų –  po 12 savaičių. ,,Esame labai sunerimę, ar bus  skiepai. Ypač ikimokyklinio ugdymo pedagogai, kurie būtent ir buvo skiepijami ,,AstraZeneca‘‘.  Nors žadama, kad bus galbūt atnaujinama. Mes to tikrai labai tikimės. Tikimės, kad pasikeis padėtis ir mes tikrai galėsime gauti tą antrąjį skiepą ir gausime laiku“, – LNK televizijai kalbėjo  lopšelio/darželio ,,Drevinukas‘‘ auklėtoja.

J. Žukauskienė

Nors tarp pedagogų buvo įvairių nuomonių, pati Jolanta prieš skiepydamasi šia vakcina jokių baimių  dėl pačios vakcinos neturėjo.

 ,,Bent mūsų įstaigoje visi pedagogai nutarė skiepytis. Taip, šalutinių reakcijų po skiepo turėjau. Vieną dieną. Šiek tiek buvo pakilusi temperatūra, tokie lengvi peršalimo požymiai. Kitą dieną buvau sveikut sveikutėlė,  gera savijauta.

Ekspertai sako, jog ,,AstraZeneca‘‘ pirma dozė yra sunkesnė. Todėl tas pasitikėjimas šia vakcina didesnis ir  laukiama antros. Pasitikime vakcina, kadangi skaičiai sako,  jog pasiskiepijo 17 milijonų žmonių ir yra tik 37  negeri atvejai. Nemanau, kad tai yra labai dideli skaičiai‘‘, – kalbėjo pedagogė.

Pasak Jolantos, žmonės yra skirtingi ir juos įtakoja įvairi aplinka, todėl  kai kurie iš jų  bijo skiepytis ,,AstraZeneca‘‘ vakcina. Pedagogai taip pat  turi skirtingą  nuomonę dėl ,,AstraZeneca‘‘ vakcinos saugumo. ,,Įtaką, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, darė socialiniai tinklai. Jaunesni pedagogai nematė problemų dėl ,,AstraZeneca‘‘ vakcinos“, – tikino lopšelio/darželio auklėtoja.

Ketvirtadienį nusprendus skiepijimą minėtąja vakcina atnaujinti taip pat bus galima pasirinkti, kokia vakcina norima skiepytis.

LŠDPS informacija

Interviu įrašą galima žiūrėti  čia