J. KIŠKIENĖ: MOKYTOJAMS NUSIMATO SUDĖTINGOS DARBO SĄLYGOS

2020-08-28

Kaip jaučiasi mokytojai artėjant Rugsėjo pirmajai? Kaip teks mokyti vaikus?
Apie tai kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Jurgita Kiškienė Lietuvos ryto televizijos laidoje ,,Lietuvos diena“.
Pasak J. Kiškienės, prieš naujų mokslo metų pradžią mokytojai yra sunerimę. „Kai sujungs grupes ir kai mokiniai sėdės vienoje klasėje, mokytojai, savo kabinetų netekę, turės su daiktais po klases bėgioti. Dar dezinfekcija, klasės vėdinimas, o dar reikės mokinių priežiūrą vykdyti. Mes turėsime per pertrauką daug ką atlikti“, – kalbėjo J. Kiškienė.
Pasak J. Kiškienės, mokytojams taip pat kyla daug klausimų dėl saugumo. „Kai neliko prievolės matuoti temperatūrą, mokytojai jaučiasi pamiršti. Poliklinikoje mes turime užsiregistruoti, mums pamatuoja temperatūrą. Mokiniams – ne, o mokytojai kontaktų gali turėti iki 200 per dieną. Taip patys galime tapti nešiotojai“, – teigė mokytoja.
„Dėl kaukių – problema, nes jų reikės labai daug. Kaukės privalomos arčiau nei dviejų metrų atstumu. Išlaikyti tokį saugų atstumą mokytojui sunku įgyvendinti. Dėl kaukių ir dezinfekcinių priemonių, ar mes turėsime jų pakankamai?“- klausia J. Kiškienė.
Kalbėdama apie nuotolinį mokymą, mokytoja įsitikinusi, jog, jei prireiks nuotolinio mokymo, virtualios pamokos ateityje bus kokybiškesnės, kadangi jau turime patirties. Visgi dar svarbus mokinių požiūris į mokymąsi. ,,Suvaldėm nuotolinį, išmokom dirbti ir greitai persiorentavom. Mokytojai tokį stresą patyrė ir dirbo dvigubu krūviu – ir tiek išgyvenę, jie liko liko nuošaly dėl papildomo apmokėjimo, kai tuo tarpu vaikams, pensinio amžiaus žmonėms rasta papildomų pinigų“,- stebėjosi J. Kiškienė.
Pasak jos, ministerijos rekomendacijos yra nerealios. „Yra toks jausmas, jog tas, kas ruošė rekomendacijas, seniai buvo mokykloje, didelėje mokykloje. Mažai pasitarta su praktikais. Kaip mokinių srautą suvaldyti, kaip užtikrinti saugumą? Iššūkių tikrai daug. Bijome, jog ateisime į virusų šventę“, – baiminosi J. Kiškienė.

Laidos įrašą žiūrėkite čia