Inicijuojama švietimo ir mokslo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė

2015-04-10

alt

Balandžio 8 d. LR vyriausybė suteikė įgaliojimus Švietimo ir mokslo ministerijai vesti derybas su profesinėmis sąjungomis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sveikina šį žingsnį, nors ir gana pavėluotą.

Keturios organizacijos: Lietuvos mokslininkų sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas ir LŠDPS balandžio 9 d. kreipėsi į kolegas kviesdamos sudaryti vieną švietimo ir mokslo profesinių sąjungų jungtinę atstovybę (dokumentas).

Šiuo metu švietimo profesinės sąjungos yra sudariusios dvi jungtines atstovybes. Išvardintos organizacijos pritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pastabai, kad siekiant konstruktyvių kolektyvinių derybų visos profesinės sąjungos turėtų sudaryti vieną jungtinę atstovybę.

Primename, kad jau daugiau nei prieš metus jungtinė atstovybė, kurią sudarė Lietuvos krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, LŠDPS, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, prisistatė ministerijai deryboms dėl šakos kolektyvinės sutarties. Deja, nei į šį, nei į vasarą teiktus reikalavimus ministerija tinkamai nesureagavo, kas atvedė į rudenį ir žiemą vykusius streikus.