Šiauliečiai džiaugiasi pergale, tačiau budrumo nepraranda

2013-03-29

Viktorija Čmilytė

Kovo 28 d. įvykusiame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje iš darbotvarkės buvo išbraukti mokyklų reorganizacijos klausimai, dėl kurių dieną prieš tai protestavo kelių miesto mokyklų bendruomenės (nuotr.: mitinge kalba Viktorija Čmilytė). Nuo balandžio 2 d. Šiaulių centro pradinei mokyklai leista komplektuoti dvi pirmokų ir vieną priešmokyklinės ugdymo grupės klasę.

Pasak LŠDPS Šiaulių miesto susivienijimo vadovės Kristinos Vaitiekūnienės, dabar galima lengviau atsikvėpti, tačiau tik laikinai, nes „neaišku kada gausim dar vieną kirtį“. „Todėl šiandien džiaugiamės, bet budrumo neprarandame“, – sako ji.

Na, o diena prieš tai įvykusiame mitinge prie miesto savivaldybės pradinių mokyklų, kurias buvo ketinama „reorganizuoti“, bendruomenės aktyviai protestavo prieš valdžios užmojus taupyti švietimo sąskaita. Miesto meras Justinas Sartauskas susirinkusiesiems bandė aiškinti, kad kitos išeities esą nėra, tačiau žmonių neįtikino, jie kelis kartus jam skandavo „gėda!”.

Mitingą vedusi Centro pradinės mokyklos tarybos pirmininkė Lilija Norutienė teigė, kad aikštėje susirinko tie, kurie negali tylėti ir pritarti tam, kad Šiaulių mieste būtų prijungiamos, sujungiamos, iškeliamos, draskomos, naikinamos pradinės mokyklos.

Ta tema kalbėjo ir kiti mitingo oratoriai: Šiaulių universiteto docentas, miesto tarybos narys Stasys Tumėnas, mokytoja ekspertė Augutė Vaičiulienė, Šiaulių garbės pilietė šachmatininkė Viktorija Čmilytė, LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, Šiaulių universiteto docentė Irena Ramaneckienė.

Mitingo metu buvo renkami parašai po bendruomenės kreipimusi į miesto valdžią, kuriuo reiškiamas nepritarimas numatytai mokyklų tinklo pertvarkai. Jų surinkta apie du šimtus. Protestuojančiųjų palaikyti atvyko LŠDPS atstovai iš Raseinių, Vilniaus, Visagino, Zarasų.

Šiaulių miesto centro ir Lieporių pradinių mokyklų bendruomenių atstovai po mitingo su meru susitiko jo priimamajame.

Deja, meras tarsi negirdėjo mokytojų, tėvų replikų, kad rengiamas planas nepasiteisins, kad šiauliečiai emigruos, jeigu iš jų vaikų bus atimtos saugios ir jaukios, tėvų pamėgtos mokyklos patogiose vietose. J. Sartavičius kalbėjo apie būtinybę gelbėti išsivaikščiojantį miestą, skolas ir gynė Menų inkubatoriaus idėją, kaip panacėją išgelbėsiančią Šiaulius.

Susitikime su meru po mitingoLŠDPS atstovės Šiauliuose teigimu, dėl Menų inkubatoriaus savivaldybės tarybos posėdyje kilo daug diskusijų. „Liūdni skaičiai lyginant su pastaraisiais metais, ypač su praėjusiaisiais. Jei pernai Šiaulių mieste dar buvo 127 tūkst. gyventojų, tai šiai dienai jų sumažėjo iki 107 tūkst. Daug žmonių emigravo. Savivaldybė skolinga 114 milijonų litų, bet prašo 1,6 milijono pirminės paskolos Menų inkubatoriui. Su mokesčiais reiks grąžinti beveik dvigubai. Tarybos nariai dėl to daug ginčijosi, numatė, kad tokios paskolos tikrai neužteks“, – įspūdžiais iš posėdžio dalinasi K. Vaitiekūnienė.

Beje, tarybos posėdyje, nuskambėjęs ir siūlymas leisti laisvai komplektuoti klases iš viso miesto. Šį siūlymą minėjo ir bendruomenių atstovai susitikime su meru. „Susidariusi situacija parodytų, kaip pasiskirsto tėvai su vaikais, ir tuomet susidėliotų aiškus vaizdas, kurias mokyklas palikti, o kurias uždaryti. Nudžiugau išgirdusi tokį pasiūlymą, manau, kad tėvai turi turėti teisę pasirinkti. Tai reikštų, kad mūsų mokykla, nors ir nerenovuota, išoriškai nepatraukli, tikrai pasipildytų daugiau nei dviem klasėmis, nes tėvai pas mus veda vaikus dėl „Geros pradžios“ metodikos, ugdymo programos savitumo“, – teigė Šiaulių centro pradinės mokyklos profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Kristina Vaitiekūnienė, neseniai išrinkta LŠDPS Šiaulių miesto susivienijimo pirmininke.