DISKUSIJOJE SU VILNIAUS MIESTO VICEMERU V. MITALU: SVARBIAUSIA – SKAIDRUMAS IR ATVIRUMAS

2020-09-29

Rugsėjo 24 d. Vilniaus miesto savivaldybėje  LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkė Jurgita Kiškienė  ir jos komandos nariai   susitiko su Vilniaus miesto vicemeru Vytautu Mitalu. Susitikime aptartos švietimo aktualijos.

Vicemeras V. Mitalas pristatė savo  įžvalgas apie švietimą ir jo gerinimo perspektyvas. Mokytojai turėtų turėti visas galimybes bei sąlygas  gerinti savo metodikas  ir tam  turėtų  būti skirta  pakankamai finansinių resursų. Turi būti paruošta  gerokai daugiau  švietimo pagalbos specialistų. Infrastruktūros gražinimas taip pat aktualu, nes ugdymo aplinka daro įtaką ugdymo procesui. Ugdymo programos  turi būti atnaujintos, atsižvelgiant  į mokinių savarankiškumo ugdymą.

 Susitikimo  metu  buvo  aptarti  profsąjungos atstovų pateikti klausimai.  

Pasauliniu mastu  profsąjungos yra sąjungininkai  ir pagalbininkai. Tuo tarpu Lietuvoje  ne visur  jos pripažįstamos kaip socialinės partnerės.  Profsąjungos nori  užtikrinti skaidrią švietimo įstaigų veiklą. Todėl yra labai svarbi atvirų švietimo įstaigų  duomenų politika –  tiek kalbant apie pažangos rodiklius, tiek dėl pačių  pedagogų krūvių bei kvalifikacijų.

 Yra pakelti   mokytojams koeficientai, bet algos dydis daugumai mokytojų lieka tas pats ar net mažesnis,  kadangi  švietimo įstaigų vadovai, be 102 privalomų valandų, šiemet daugiau  individualiai sutariamų valandų  bendruomenei neskiria arba skiria nenoriai.

Nepaisant  viruso plitimo uždrausti neformalų ugdymą  netikslinga, net psichologiškai  pavojinga. Būreliai įstaigose  neturi būti ir nėra draudžiami, nes jie papildo oficialų ugdymą.

Vaikų skaičius  daugumoje  Vilniaus miesto mokyklų ir darželių  yra perteklinis, tuo tarpu priedai už padidintą darbo krūvį  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams nuimti.   Profsąjunga pasiūlė pasižiūrėti į situaciją lanksčiau  ir tose ikimokyklinių ir priešmokyklinio įstaigų   grupėse, kuriose yra  didelis vaikų skaičius, priedus palikti.

Aptartos pedagogų nepavydėtinos šiuo laikotarpiu darbo sąlygos,  ypač didelėse mokyklose siekiant atskirti mokinių srautus dėl koronoviruso epidemijos.

Diskusijos metu surasta  sąlyčio taškų dėl švietimo  vizijos.  Nuspręsta toliau palaikyti ryšį, bendrauti ir bendradarbiauti  ypač  dalyvaujant ir priimant svarbius švietimo bendruomenės klausimus.

 

LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimo informacija

Nuotraukoje:   LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimo  pavaduotojas G. Skapas, komiteto nariai J. Žukauskienė ir D. Pilipavičienė, pirmininkė J. Kiškienė ir Vilniaus  miesto vicemeras V. Mitalas