DIANOS NAUSĖDIENĖS PASISAKYMAS APIE MOTERIS MOKYTOJAS ŠOKIRAVO PEDAGOGUS

2020-09-23

Prezidento žmonos Dianos Nausėdienės pasisakymas „Lietuvos Davoso“ forume apie moteris mokytojas apstulbino pedagogus.
 
„Yra toks labai dažnai kartojamas stereotipas, kad jeigu mes padidinsime moterų skaičių kažkurioje srityje, automatiškai tos srities rodikliai pagerės arba bendroji situacija pagerės <..> Švietimo sistemoje dirba 79 proc. moterų, bet jeigu mes pasižiūrėsime į švietimo sistemos rodiklius, mes pamatysime, kad pagrindiniai rodikliai, tie, kurie turėtų augti, nuolat smunka žemyn“, – teigė D. Nausėdienė.
 
„Negaliu patikėti, kad tai galėjo pasakyti pirmoji šalies ponia. Negirdėjau jos kalbos, nežinau, ar tikrai buvo pasakyta tokia mintis. Bet jeigu tai tiesa – šie žodžiai nuvertino ir įžeidė visas Lietuvos mokytojas moteris“, – pripažino Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkė Jurgita Kiškienė.
 
Su D.Nausėdiene J.Kiškienė sutinka dėl vieno – vyrų mokyklose iš tiesų trūksta. „Mums taip pat norėtųsi, kad vyrų mokykloje būtų daugiau. Bet kad moterys mokytojos vaikus išmokytų blogiau nei vyrai, ir dėl moterų švietimo sistema smunka žemyn – tokie teiginiai tikrai nepamatuoti. Bėda – ne mokytojo lytis, bėda – sistemoje“, – nusivylimo neslėpė J.Kiškienė.
 
Tuo labiau, pasak jos, skaudu tai girdėti iš moters, ir dar pirmosios šalies ponios, lūpų.
 
Skaitykite daugiau: