Dėl tolimesnės streiko eigos

2023-11-24

Džiaugiamės pilietiškais  ir aktyviais Lietuvos mokytojais,  pasiryžusiais imtis atsakomybės už švietimo ateitį,  išdrįsusiais išsakyti  Vyriausybei, ŠMSM, Seimo nariams savo nuomonę apie tikrąją švietimo situaciją, nepabijojusiais pasipriešinti klaidinančiai informacijai.  

Lapkričio 22 d. švietimo sistemai priklausantys darbuotojai išreiškė savo asmeninę poziciją prisijungdami prie atnaujinamų aktyvių streiko veiksmų. Iš viso Lietuvoje streikavo 204 ugdymo įstaigos, virš trijų tūkstančių darbuotojų. Tą pačią dieną gausiai susirinkę mitinge prie Seimo mes, mokytojai, simbliškai prisiekėme, kad  deklaruojamas užmokestis už etatą iš tiesų nesiekia 1407 eur, kaip teigiama remiantis Valstybinės duomenų agentūros pateikiama informacija. Tūkstantinėje minioje nebuvo nė vieno, kurio atlygis NETO būtų siekęs tą  visur išviešintą vidurkį. Mokytojai atsivežė ir įrodymus – savo algalapius, kuriuos paskui kaip rinkimų biuletenius simboliškai perdavė Seimo kanceliarijai, taip norėdami informuoti politikus apie realią situaciją ir  primindami apie jiems suteiktą pasitikėjimo kreditą ir galią priimti sprendimus.

Mitingo  prie Seimo akimirkos 

Lapkričio 23 d. streikuojantys mokytojai iš visos Lietuvos, atvykę į Seimo rūmus, ne tik stebėjo antrąjį biudžeto svarstymą Seimo posėdyje,  bet  ir, diskutuodami su pozicijos ir opozicijos Seimo nariais, išreiškė  susirūpinimą dėl krizinės visos šalies švietimo situacijos, netinkamai vykdomų  ŠMSM reformų ir kitų nesprendžiamų problemų. Ačiū visiems, buvusiems kartu ir aktyviai bei drąsiai išsakiusiems savo poziciją.

 

Seimo posėdyje 

Lapkričio 24 d. LŠDPS visuotiniame pirmininkų susirinkime, kuriame buvo svarstoma tolimesnė streiko eiga, nutarta nuo lapkričio 27 d. pereiti prie pasyvių streiko veiksmų.

Gruodžio 5 d. kviesime visus mokytojus vėl aktyviai jungtis prie atnaujinamų aktyvių streiko veiksmų, kad būtų akivaizdžiai išreikšta švietimo bendruomenės nuomonė apie susidariusią situaciją. Taip pat  mūsų atstovai stebės Seimo posėdį, kuriame tą dieną  bus priimimas biudžetas. Kviečiame jungtis prie streiko ir dar nestreikavusias mokyklas – juk mums visiems rūpi vaikų ateitis.   

,,Ieškokime sprendimų ir susitarimo. Jeigu mes rastumėme sutarimą su visomis  politinėmis partijomis dėl švietimo ateities, tai visi galėtumėme pasakyti, kad valstybei iš tikrųjų rūpi jos ateitis, vaikai ir mokytojai,“ – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Dėkojame visiems streikavusiems, visiems mus palaikiusiems, visiems, kurie atvyko į mitingą ir/ar į Seimą, visiems, kurie šitą sudėtingą etapą išgyvena kartu ir eina nelengvu streiko keliu. Tikime, kad bendrystėje mes augame, stiprėjame ir individualiai kaip piliečiai, ir kaip organizacija – drąsi, besirūpinanti švietimo ateitimi ir atsakinga. 

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas

LŠDPS pirmininko pavaduotojos Erika Leiputė-Stundžienė, Jurgita Kiškienė, Lilija Bručkienė