Bendruomenės gali ir turi dalyvauti mokyklų valdyme

2015-02-17

alt

Viešumoje užvirus diskusijoms dėl švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarkos pakeitimo, inicijuoto švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, siūlomiems pakeitimams nepritaria nei profesinės sąjungos, nei tėvų organizacijų atstovai. Mat ministro įsakymo projekte išbrauktas bet koks mokyklų bendruomenės (tėvų, mokytojų, mokinių) dalyvavimas vadovų skyrimo procese.

„Mūsų jau nestebina ministro elgesys – jis viešumoje nuolat įžeidinėja ir mokytojus, ir mokinius, dabar jis ėmėsi tėvų“, – vasario 13 d. Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Jo teigimu, tokia ministerijos iniciatyva yra žingsnis atgal demokratijos kelyje: „Ypač dabar, kai jau ir merus rinksime tiesioginiuose rinkimuose, staiga mokyklos bendruomenė tampa kvaila, negalinčia priimti sprendimo ir išsirinkti mokyklos vadovo“, – radijo eteryje komentavo LŠDPS vadovas.

Pasak jo, įtvirtinus naująją vadovų skyrimo tvarką, savivaldybėse prasidės „politinių gaujų karai dėl įtakos“, bus įdarbinami savo partijos žmonės, kurie galės nebaudžiami „smaugti“ darbuotojus.

Švietimo įstaigų bendruomenės gali ir turi dalyvauti mokyklų valdyme, tik joms reikia suteikti tokią teisę“, – mano LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.