Atlyginimų didinimo atidėjimas mokytojų specialybės patrauklumo nepadidins: jei dar trejus metus ši situacija nesikeis, nebebus kam mokyti

2021-09-23

Pedagogų atlyginimų augimas – jau ilgą laiką skaudi tema. Ją dar labiau užaštrino kilusi pandemija, kai už papildomą krūvį švietimo darbuotojams valdžia taip ir nieko nepasiūlė. Šiuo metu vykstančios derybos dėl kitų metų biudžeto švietimo darbuotojų  taip pat nepradžiugino – gali būti, kad atlyginimai augs ne nuo kitų metų sausio, kaip buvo žadėta, bet tik nuo rugsėjo.  

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, data dėl atlyginimų kėlimo tikrai nusistumia per daug į priekį ir dėl augančios infliacijos kilimo galima taip ir nepajusti. „Išeitų, kad tas sprendimas būtų per daug nieko negerinantis ir nelabai atstatysiantis tam tikrą atsilikimą. Manome, kad tie veiksmai nekeičia situacijos, bet galbūt tik palaiko susidariusią padėtį“, – sakė jis delfi.lt.

,,Data dėl atlyginimų kėlimo tikrai nusistumia per daug į priekį ir dėl augančios infliacijos kilimo galima taip ir nepajusti.”

LŠDPS pirmininko nuomone, sunku tikėtis, kad po dar vieno  posėdžio kas nors pasikeis. Jo įsitikinimu, politiškai ši valdžia taip pat nėra nusiteikusi kažkaip keisti situaciją. „Galbūt labiau linkusi tiesiog ją palaikyti tokią, kokia yra. Taip pat argumentai būna paprasti, kad finansinės galimybės neleidžia didinti tų atlyginimų, bet neargumentuoja, kodėl neleidžia. Dažnai matome, kad kur yra prioritetai, ten atsiranda ir finansinės galimybės. Turbūt atsakymas būtų toks, kad buvo tik deklaruojama, jog švietimas yra svarbu ir yra prioritetas“, – konstatavo A. Navickas.

,, <…> kur yra prioritetai, ten atsiranda ir finansinės galimybės. Turbūt atsakymas būtų toks, kad buvo tik deklaruojama, jog švietimas yra svarbu ir yra prioritetas”.

 Taip pat nurodė, kad jaunų specialistų judėjimas kol kas juda priešinga linkme – daugiau išeina iš švietimo sistemos, negu prisijungia. „Iš esmės kalba ir derybos dabar yra dėl visų pedagogų, kuriuos apibrėžia įstatymas. Visa Lietuva skundžiasi ir švietimo pagalbos specialistų trūkumu, bet turbūt iš tikrųjų tik Šiaulių regionas tuo nesiskundžia“, – teigė jis.

Skaitykite daugiau čia