Aptartos kolektyvinių derybų procedūros

2015-07-08

Liepos 7 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko antrasis derybų dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo posėdis. Jame susitarta dėl derybų eigos, procedūrinių klausimų. Abiems pusėms atstovaus po aštuonis derybininkus: profesinių sąjungų pirmininkai arba jų įgalioti atstovai ir Švietimo ir mokslo ministerijos sudaryta derybininkų grupė. Darbo grupės dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties pirmininkė – viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Kartu su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga darbuotojams derybose atstovauja Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Susitarta susitikti kas trys savaitės, posėdžių protokolus rašys ministerijos atstovai, jie tvirtinami bus kiekvieno kito posėdžio pradžioje, nutarta daryti posėdžių garso įrašus, aptartos balsavimo procedūros. Kitas posėdis numatytas liepos 28 d. jame bus pradėtos svarstyti šakos kolektyvinės sutarties nuostatos.

Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministeriją vesti derybas su profesinės sąjungomis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo įgaliojo balandžio 8 d. nutarimu.

„Noriu palinkėti, kad laimėtų ne ambicijos, o sveikas protas. Juk mes deramės ne dėl savęs, o dėl vaikų, mokyklos ir visos švietimo sistemos. Svarbiausia – konstruktyvumas ir geranoriškumas, tik tada laimėsime visi“, – posėdžio pradžioje sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.