Apie naujus posūkius darbo santykių reglamentavime (FOTO)

2017-08-23

alt

Rugpjūčio 21-22 dienomis seminarų ir poilsio centre Dubingiuose įvyko kasmetinis seminaras Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) aktyvui. Šį kartą pasirinkta neabejotinai aktualiausia šiuo metu tema – nuo liepos 1 d. įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas (DK).

Lektoriais pakviesti vienas iš dokumento rengėjų advokatas dr. Tomas Bagdanskis, dažniausiai darbo teisės klausimais konsultuojantis darbdavius, bei advokatas dr. Nerijus Kasiliauskas, derybose dėl DK atstovavęs profesinėms sąjungoms.

Teisininkai pristatė naujas nuostatas, kurių nebuvo senajame Darbo kodekse, pabrėžė, kokius „namų darbus“ turintys atlikti darbdaviai ir į ką dėmesį privalo atkreipti darbuotojai. Nors advokatai kai kurias nuostatas traktavo skirtingai, tačiau dalyviams buvo naudinga išgirsti, kad galiausiai visus taškus ant „i“ vis dėlto sudedanti teismų praktika.

Advokatas Nerijus Kasiliauskas davė daug naudingų patarimų, kaip elgtis atitinkamose situacijose tiek individualiuose, tiek kolektyviniuose darbo santykiuose, pasiūlė „ėjimų“ tam tikrais atvejais ir profesinėms sąjungoms.

„Susipažinome su Darbo kodeksu ir pamatėm, jog kaip palankiai jis bus taikomas mums, didele dalimi priklausys ir nuo mūsų pačių. Būkit aktyvūs ir derėkitės“, – apibendrindamas mokymus sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas. Jis taip pat pabrėžė, jog reikia įžiūrėti ir pasinaudoti DK teikiamomis galimybėmis pagausinti profsąjungos narių.

Į seminarą susirinko per 100 dalyvių iš visos Lietuvos.

Augenio Kaspučio fotoreportažas.

LŠDPS inf.