Abiturientų kontaktinės konsultacijos – Ministerijos ,,sprendimas dėl sprendimo”

2021-04-10

Ministerijos sprendimas teikti kontaktines konsultacijas abiturientams kelia sumaištį švietimo bendruomenėje.

Vyriausybės sprendimu, abiturientų pedagogai tarp kolegų atsirado vakcinacijos sąrašų pabaigoje. Todėl daug mokytojų dar nepasiskiepijo ir bijo užsikrėsti, ypač vyresni pedagogai. Mažiau nei pusė dvyliktokus mokančių mokytojų spėjo pasiskiepyti vos viena doze. Pasiskiepijusių abiturientų dar mažiau – tik penktadalis.

Mokytojai skundžiasi ir sunkiai įgyvendinamais reikalavimais organizuojant kontaktines konsultacijas abiturientams: moksleiviai gali mokytis tik mažesnėse grupėse po penkis, reikia dezinfekuoti patalpas, mokytojai turi privalomai testuotis kas savaitę, gerokai padidėja darbo krūvis (pravedus nuotolines pamokas reikia dar vykti į mokyklas ir ten pravesti konsultacijas abiturientams).  

Kad susiduria su dideliais iššūkiais, norėdama pravesti kontaktines konsultacijas savo dvidešimčiai  abiturientų, ketinančių laikyti valstybinį egzaminą, pasakoja ir Elektrėnų ,,Versmės‘‘ gimnazijos  mokytoja bei Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė Vida Minkevičienė. ,,Tai yra mūsų papildomas laikas. Mes turime bėgioti, rūpintis, kad visi šie dalykai būtų sutvarkyti‘‘, –  TV3 Žinioms sako fizikos mokytoja.

Negana to, V. Minkevičienė nerimauja, kad gali užsikrėsti koronavirusu, mat pati ji tik prieš dvi savaites pasiskiepijo pirmąja skiepų doze, o vaikai neprivalo nei testuotis, nei skiepytis. ,,Galbūt jie patys nešiotojai yra to viruso. Kad aš bijau… Tai mes visi čia bijome vienodai‘‘, – sako mokytoja.

Tokią padėtį prieš artėjančius abitūros egzaminus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas  vadina chaosu ir mano, jog Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimas dėl abiturientų grįžimo į mokyklas yra neapgalvotas ir sunkiai įgyvendinamas. ,,Situacija dėl abiturientų yra pakankamai sudėtinga, įtempta ir daug yra tokių priimtų sprendimų, kuriuos mokytojai traktuoja kaip sprendimus dėl sprendimų. Tos pačios konsultacijos, skirstant mokinius į grupes po penkis, praktiškai realiai nelabai ir įgyvendinamos“, – TV 3 Žinioms teigia  profsąjungos lyderis.

,,Situacija dėl abiturientų yra pakankamai sudėtinga, įtempta ir daug yra tokių priimtų sprendimų, kuriuos mokytojai traktuoja kaip ,,sprendimus dėl sprendimų”. Tos pačios konsultacijos, skirstant mokinius į grupes po penkis, praktiškai realiai nelabai ir įgyvendinamos.“

Pasak A. Navicko, dauguma mokytojų nori grįžti į mokyklas pasiskiepiję, tai pat kyla neaiškumų dėl  mokytojų testavimo. ,,Baimės tikrai jaučiama, ir mokytojai norėtų labiau grįžti gavę vakciną. Tokia daugiau vyrauja nuomonė mokytojų tarpe. Šiokių tokių yra taip pat ir nusiskundimų, jog yra ir priverstinis testavimas‘‘, – kalba A. Navickas.

Šiandien apie 190 mokyklų rengia abiturientų kontaktines  konsultacijas.

Daugiau ( 32:27)

LŠDPS informacija