A. Navickas: Vyriausybės pažadai bliūkšta – visi svarbūs švietimo bendruomenei klausimai atidedami

2021-09-15

Rugsėjo 14 dieną Seime vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigė, kad ši Vyriausybė nesilaiko savo pažadų.  

,,Akivaizdu, kad pažadai bliūkšta ir tie visi svarbūs švietimo bendruomenei klausimai, kurie buvo žadami spręsti, atidedami. Atrodo lyg  bandoma pasivyti  nuvažiuojantį traukinį. Tiek ir  su mokytojų darbo užmokesčiu, kuris, kaip matote, auga visose srityse sparčiau negu  švietimo‘‘, – TV 3 Žinioms kalbėjo A. Navickas.

Mokytojai nerimauja, kad Vyriausybė atidėlioja algų kėlimą ir jiems teks dirbti už minimalią algą.  Todėl  nuo sausio reikalauja  bent dešimtadalio algos kėlimo. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina pakentėti dar metus ir žada atlyginimus didinti, bet tik nuo kitų mokslo metų pradžios.

Jei mokytojams nebus didinamas atlyginimas, gali subliūkšti prieš dvi savaites pozicijos ir opozicijos partijų pasirašytas susitarimas dėl švietimo: nebus įgyvendintas pažadas, kad 2024 metais mokytojų algos bus bent 30 procentų, o mokslininkų – 50 procentų didesnės nei vidutinis atlyginimas šalyje.

Įrašą galite žiūrėti čia (nuo 00.30.00)

LŠDPS informacija