A. Navickas: valdančiųjų sprendimas apmokestinti COVID-19 testus darbuotojams mokytojų bendruomenei nėra priimtinas

2021-11-13

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, valdančiųjų sprendimas apmokestinti COVID-19 testus darbuotojams mokytojų bendruomenei nėra priimtinas.

„Nors turbūt visi sutiktų, kad tikslas galbūt yra tas pats, kad kuo daugiau mokytojų būtų vakcinuota, bet tos spaudimo priemonės mokytojų bendruomenei nėra labai priimtinos“, – Eltai teigė A. Navickas.

„Nors turbūt visi sutiktų, kad tikslas galbūt yra tas pats, kad kuo daugiau mokytojų būtų vakcinuota, bet tos spaudimo priemonės mokytojų bendruomenei nėra labai priimtinos.“

LŠDPS pirmininkas mano, kad mažai tikėtina, jog už pedagogų testus mokėtų darbdaviai.

„Kad darbdaviai mokėtų už testą, tai labiau toks scenarijus iš fantastikos srities būtų. (…) Nes tai dažnai atsiremia į finansines galimybes, o jos yra labai ribotos“, – sakė A. Navickas.

Todėl profsąjungos vadovas pažymi, kad dalis skiepytis atsisakančių pedagogų svarsto apie galimybę palikti savo darbo vietas. O tai, A. Navicko teigimu, gali tik dar labiau paaštrinti mokytojų trūkumo problemą.

„Apie tai yra kalbama. Tie, kurie iki šiol nepasiskiepijo, tikrai svarsto galimybę apskritai pasitraukti iš švietimo sistemos. Ir tai gali turėti didesnių pasekmių ir taip nemažam mokytojų trūkumui. Tai turbūt čia yra rizikuojama ir tikimasi tokia priemone pasiekti rezultatą, bet kaip čia bus iš tikrųjų, tai pamatysime“, – sakė jis.

,,Tie, kurie iki šiol nepasiskiepijo, tikrai svarsto galimybę apskritai pasitraukti iš švietimo sistemos. Ir tai gali turėti didesnių pasekmių ir taip nemažam mokytojų trūkumui.”

„Nors kalbame apie kelis tik procentus tų mokytojų, bet, žinote, kartais ir vienas, ir du mokytojai yra labai svarbūs mokyklai. Jeigu trūktų kažkurioje mokykloje fizikos ar chemijos mokytojų, kurių ir taip trūksta, tai tiesiog to dalyko veikla mokykloje būtų paralyžiuota, nes nebūtų kam dėstyti. Todėl ir vienas mokytojas tampa labai reikšmingas ir svarbus“, – atkreipė dėmesį jis.

Primename, jog Prezidentas Gitanas Nausėda Vyriausybės parengtas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas vetavo argumentuodamas, kad reikėtų vengti visuomenę skaldančių sprendimų, mažinančių žmonių pasitikėjimą valstybe.  Seimas ketvirtadienį apsisprendė atmesti prezidento veto pataisoms, numatančioms, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19.

 Daugiau šia tema čia