A. Navickas: ,,Švietimo sistema lyg žmogaus organizmas, kurio valdantieji bando ne gydyti, o siūlo nupjauti pirštus, rankas, kojas, kurios galbūt turi pūlinių“

2022-02-19

Dabartinės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo reformos  kelia daug klausimų ir diskusijų visuomenėje.

Penktadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje apie švietimo tinklo pertvarką ir ,,Tūkstantmečio mokyklų“ programą  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sakė, jog  nuolat metų metus vykstančios švietimo pertvarkos mokytojų darbo sąlygų nepagerino, jos tik blogėja. Jo nuomone, dabartinė švietimo įstaigų pertvarka mokytojų darbo sąlygų taip pat nepagerins, o ir švietimo kokybė nepagerės: klasėse su 30 ir daugiau vaikų mokytojai nebekalba apie ugdymo kokybę, bet kelia klausimus dėl galimybės apskritai organizuoti ugdymą.

,,Klasėse su 30 ir daugiau vaikų mokytojai nebekalba apie ugdymo kokybę, bet kelia klausimus dėl galimybės apskritai organizuoti ugdymą.”

,,Mokytojai, žiūrint iš mūsų prizmės, bus pamiršti, tiek jų darbo sąlygos, tiek vaikų ugdymosi sąlygos negerės. Bandoma koncentruotis tik į skaičius, rodiklius, bet tiek vaikai, tiek mokytojai, matome, lieka antraeilis klausimas“, – kalbėjo profsąjungos vadovas.

,,Bandoma koncentruotis tik į skaičius, rodiklius, bet tiek vaikai, tiek mokytojai, matome, lieka antraeilis klausimas.”

A. Navickas švietimo sistemą palygino  su žmogaus organizmu, kurį valdantieji bando „ne gydyti, o siūlo nupjauti pirštus, rankas, kojas, kurios galbūt turi pūlinių“.

Visą LSDP frakcijos nario Tomo Bičiūno spaudos konferencijos „Lietuvos švietimo politika ir „Tūkstantmečio mokyklų“ programa“ įrašą galima rasti čia  (A. Navicko pasisakymas nuo 23:45 min)  

LŠDPS informacija