A. Navickas: pasiektas susitarimas žemina mokytojus

2016-03-03

alt

Kovo 3 d. keturių profesinių sąjungų ir valdžios atstovų pasirašytą susitarimą Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) vertina neigiamai ir tęsia neterminuotus streikus. „Tai, kas vyksta jau visą savaitę, vertinu kaip nešvarius politinius žaidimus. Į šios dienos susitikimą LŠDPS net nebuvo oficialiai pakviesta“,- teigia LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Anot jo, rasti 8 mln. jokių švietimo problemų neišspręs, galbūt tik šiek tiek amortizuos dėl vaikų mažėjimo prognozuojamą mokytojų atlyginimų kritimą. „Ministrė veidmainiauja, – socialiniuose tinkluose palaikiusi mūsų reikalavimus dabar jų išsižada ir iš principo streikas nutrauktas tik mainais į pažadą, kad bus toliau tęsiamos derybos. Todėl tiek prieš streikus, tiek iš jų išeinant turime tuos pačius pažadus. Pasiektas susitarimas tiesiog žemina mokytojus“, – komentuoja LŠDPS pirmininkas.

Jo teigimu, šios dienos „susitarimui“ nepritaria ir didelė dalis streikuojančių pedagogų, net ir tų, kurie nepriklauso LŠDPS. „Jaučiamės išduoti kitų profesinių sąjungų vadovų. Todėl LŠDPS siekia ir sieks, kad Lietuvoje veiktų viena stipri švietimo profsąjunga,  kitaip pasiekti rezultato neįmanoma“, – sako A. Navickas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga sprendimą dėl streiko tęstinumo priims artimiausiomis dienomis. Šiuo metu streikuoja virš 40 LŠDPS priklausančių švietimo įstaigų.

LŠDPS inf.