A. Navickas: opi problema – abiturientai ir brandos egzaminai

2021-02-25

Karantinas privertė uždaryti mokyklas, o mokslas nuotoliniu būdu labai suprastino žinių kokybę. Todėl vienas iš pagrindinių vyriausybės uždavinių – kuo skubiau sugrąžinti visus mokinius į klases, užtikrinant saugumą.

 Vilniuje mokiniams  jau duris atvėrė pirmoji eksperimentinė mokykla Lietuvoje, kurioje pamokos vyksta kontaktiniu būdu. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas A. Navickas teigia, kad jei bandomasis projektas pasiteisins, nekils grėsmių, tai ir kitų mokyklų vaikai taikant tokį principą galės grįžti anksčiau.

Tačiau  A. Navicko teigimu, be pradinukų, opi problema lieka abiturientai ir brandos egzaminai.  

,,Turbūt visi su nekantrumu laukia, kad kuo greičiau grįžtų abiturientai,  nes egzaminų klausimas  – tai jų ateities klausimas“, – duodamas interviu  LRT laidai ,,Savaitė“ ir LNK Žinioms kalbėjo LŠDPS pirmininkas.

A. Navicko teigimu, abiturientai nenorėtų, jog brandos egzaminai būtų nukelti ir organizuojami vėliau nei įprastai. ,,Kiek esu bendravęs su abiturientais jie nenorėtų, labai nenorėtų, kad mokslo metai dar prasitęstų. Kadangi tie metai ir taip yra labai įtempti, sunkūs,  abiturientams ruoštis yra tikrai sudėtinga. Jeigu tie mokslo metai dar nusikels ir  egzaminai bus pavėlinami, tai iš tikrųjų ta įtampa ir tas pasiruošimas egzaminams bus dar sudėtingesnis‘‘, – svarstė  profsąjungos vadovas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija svarsto pavėlinti brandos egzaminų sesiją.

Žiūrėti video įrašą galite čia

LŠDPS informacija