A. NAVICKAS: MOKYTOJAI JAUČIASI PAMIRŠTI IR APKVAILINTI

2020-09-23

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, mokytojų atlyginimas – visiškai nemotyvuojantis. „Mokytojai iš švietimo sistemos traukiasi“, – sakė jis 15min kalbėdamas apie pokarantininį laikotarpį.

,,Mokytojai tikrai nuotoliniu būdu dirbo žymiai daugiau, bet Vyriausybė to neįvertino, ir kitoms socialinėms grupėms už papildomą darbą per COVID-19 pandemiją atlygino, padalinusi tam tikras išmokas, priedus, o mokytojus visai pamiršo“, – dėstė A.Navickas. Pasak jo, toks elgesys tik įrodo, jog šiai Vyriausybei pedagogų padėtis – ne prioritetas.

S.Skvernelio vadovaujamas Ministrų kabinetas, LŠDPS pirmininko teigimu, „bandė kvailinti mokytojus“.

„Sakė, kad šimtus milijonų skirs, o kol mokytojai neapsigyveno ministerijoje, dėl to nebuvo daroma jokių veiksmų. Tik po penkių ar šešių streiko savaičių buvo sudaryta viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo darbo grupė, o didinimas iš esmės pradėtas įgyvendinti tik nuo šių metų rugsėjo“, – kalbėjo A.Navickas, o ir mokytojų algos padidėjimą siejo su artėjančiais Seimo rinkimais.
„Šita Vyriausybė esminių pokyčių atlyginimų didėjime tikrai nepadarė, o kaip bus vėliau, vėliau kalbėsim“, – pridūrė LŠDPS lyderis . Jo nuomone, mokytojo darbo užmokestis turėtų siekti 130–150 proc. VDU.

Daugiau galima skaityti čia