A. NAVICKAS: MOKYTOJAI BAUGINAMI SKIEPYTIS – TOKIOS BENDRAVIMO FORMOS BŪTINA ATSISAKYTI

2021-02-06

Kitą savaitę visose Lietuvos savivaldybėse masiškai bus skiepijami švietimo darbuotojai. Dauguma jų –  ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai. Didžioji dalis mokytojų nori skiepytis ir mano, jog  kito būdo grįžti į kontaktinį ugdymo proceso nėra. Tačiau yra ir skiepais abejojančių.

Ketvirtadienį, vasario 4 dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad skiepai pedagogams nėra privalomi, atsisakiusieji skiepytis tokiu pagrindu negali būti atleidžiami iš darbo, tačiau tie, kurie atsisako skiepytis, privalės profilaktiškai testuotis kas dešimtą dieną, o atsisakę atlikti testus gali būti nušalinami nuo darbo.

,,Mokytojai patiria spaudimą skiepytis nuo koronaviruso.”

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą (LŠDPS) pasiekia signalai, jog mokytojai patiria spaudimą skiepytis nuo koronaviruso. ,,Pasiekė žinios jau iš Klaipėdos miesto savivaldybės, jog gan griežtai yra suformuluotas administracijos direktoriaus raštas:  tie, kurie atsisakys skiepytis, gali būti nušalinti nuo darbo. Tokie pareiškimai neįneša ramybės ir taip jau pakankamai įtemptoje situacijoje“, – Info TV ,,Info diena“ kalbėjo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.  

 Profesinės sąjungos lyderio teigimu, dauguma mokytojų ir taip nori skiepytis, jie sutinka ir atlieka testus. Tuo tarpu bauginimo diskusija  nepriimtina demokratinėms valstybėms. ,,Pažiūrėkim į Rusiją ir Baltarusiją – ten toks bendravimas. Manau, kad tiek vyriausybė, tiek savivaldybės turėtų atsisakyti tokios  bendravimo  formos“, – lrytas.tv ,,Lietuvos diena“ sakė A. Navickas.

,,Bauginimo diskusija  nepriimtina demokratinėms valstybėms”.

Penktadienį,  vasario 5 dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patikslino informaciją. Siekiant grįžti prie kontaktinio mokymo, nuo sausio 29 d. Operacijų vadovo sprendimu profilaktinis tyrimas atliekamas švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojams, turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais. Pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą profilaktinis testavimas nėra privalomas.

Daugiau žiūrėkite: 

tv.lrytas.lt

Info diena | lnk.lt (nuo 2:13:25)

LŠDPS informacija