A. Navickas: mokinių grįžimas į mokyklas kelia pasipiktinimą, nes išskirtinėms grupėms daromos išimtys

2021-05-04

Vyriausybė nuo šio  gegužės 3 d.  į klases leido sugrįžti abiturientams, tuo metu nuo gegužės 10 savivaldybėms leista pačioms nuspręsti dėl 5-11 klasių moksleivių sugrįžimo. Didžioji dalis savivaldybių abejoja dėl šių moksleivių grįžimo.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nauja diena“ teigė, kad pirmadienį prasidėjęs abiturientų grįžimas į klases buvo neišvengiamas, tačiau 5-11 klasių mokinių grįžimas į kontaktinį ugdymą įneštų daugiau sumaišties, galimai apsunkintų situaciją dvyliktokams.

„Abiturientų grįžimą vertiname kaip neišvengiamą būtinybę, nes laikyti egzaminus turbūt yra būtina, ir abiturientams kontaktinės konsultacijos baigiamajame etape yra labai svarbios“, – kalbėjo A.Navickas Anot jo, diskusijų dėl grįžimo naudos buvo įvairių – vieni dvyliktokai buvo labiau linkę grįžti, kiti teigė, kad ir nuotolinis ugdymas vyko pakankamai gerai. „Tačiau tai yra neišvengiama būtinybė“, – pabrėžė jis.

„Abiturientų grįžimą vertiname kaip neišvengiamą būtinybę, nes laikyti egzaminus turbūt yra būtina, ir abiturientams kontaktinės konsultacijos baigiamajame etape yra labai svarbios.‘‘

Visgi, pasak profesinės sąjungos pirmininko, mokytojams kyla tam tikrų klausimų dėl abiturientų grįžimo sąlygų. „Mokytojai nesupranta, kodėl buvo nuolat teigiama, kad testavimas yra labai svarbu, kad tai padeda sekti ir kontroliuoti situaciją, tačiau vienoms grupėms daromos išimtys.

Pradinukai turi testuotis, mokytojai turi, abiturientai – neturi. Įnešama sumaištis, kuri, manome, yra nereikalinga. Jeigu testavimas yra svarbus, jį turi atlikti visi“, – įsitikinęs A.Navickas.

„Mokytojai nesupranta, kodėl buvo nuolat teigiama, kad testavimas yra labai svarbu, kad tai padeda sekti ir kontroliuoti situaciją, tačiau vienoms grupėms daromos išimtys. Pradinukai turi testuotis, mokytojai turi, abiturientai – neturi. Įnešama sumaištis, kuri, manome, yra nereikalinga. Jeigu testavimas yra svarbus, jį turi atlikti visi.”

Be to, A.Navicko teigimu, vis dar ne visi abiturientų mokytojai galėjo pasiskiepyti COVID-19 vakcina. „Tikrai nemaža dalis yra likusių savivaldybių, gavome neseniai skundų iš Anykščių, kad abiturientų mokytojams net nebuvo pasiūlyta skiepytis. Nežinau, kokia ten situacija šiandien, tačiau nemažai abiturientų mokytojų buvo sunerimę, dvejojo, ar jiems grįžti į darbą, jeigu jiems nebus pasiūlyta skiepytis“, – kalbėjo jis.

Tuo metu nuo gegužės 10 dienos savivaldybėms suteikta galimybė į mokyklų suolus sugrąžinti 5-11 klasių moksleivius, anot A.Navicko, galėtų sukurti problemų. „Didžioji dalis bendruomenės tikrai mano, kad 5-11 klasių sugrįžimas jau betikslis – iš esmės nieko nepakeis, tik įneš sumaištį, ir gali trikdyti sklandų pasirengimą brandos egzaminams“, – akcentavo profsąjungos pirmininkas.

Anot jo, tokiu būdu išaugtų moksleivių skaičius mokyklose, ir rizika užsikrėsti padidėtų. „Užtikrinti saugias sąlygas tada būtų ženkliai sudėtingiau, o susirgimų skaičius, kaip matome, daug kur vėl auga. Gali kilti įvairūs protrūkiai, ir tada iš viso egzaminų vykdymas taps sudėtingas, gali būti reikalingi įvairūs pakartojimai, jei pradės sirgti abiturientai – jie irgi nėra šimtu procentu paskiepyti. Mūsų žiniomis, tik apie pusė abiturientų yra pasiskiepiję“, – įvardijo A.Navickas.

Skaitykite  daugiau

LŠDPS informacija, paruošta pagal lrytas.lt inf.