A.NAVICKAS DISKUSIJOJE SU KANDIDATE Į LR ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRUS J. ŠIUGŽDINIENE: TIKIMĖS SPRENDIMŲ, KURIE PAGERINS MOKYTOJŲ DARBĄ

2020-11-20

Ketvirtadienį, lapkričio 19 d., Lietuvos  švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas tiesioginės LRT radijo laidos metu  dalyvavo diskusijoje su  kandidate į  LR švietimo, mokslo ir sporto ministrus Jurgita Šiugždiniene.

Kokie švietimo darbuotojų lūkesčiai? „Tikimės, jog  tikrai  bus bandoma įsiklausyti į švietimo bendruomenę ir priimami  sprendimai bei daromos reformos  bus ne dėl reformų. Ir sprendimai bus ne tokie,  kurie sukelia sumaištį  švietimo bendruomenėje, o tokie,  kurie pagerina mokytojų darbą“, – teigė A. Navickas.

 Profesinės sąjungos lyderis išvardino  prioritetines reformas. ,,Iš esmės peržiūrėti etatinio apmokėjimo sistemą, kuri sukėlė daug neaiškumų ir kurioje yra  labai daug galimybių  korupcijai viešėti.  Mokytojai  jau keleri metai tebeklampoja toje sistemoje ir ją reikia keisti iš esmės. Buvo daug kalbėta ir apie mokinių skaičių klasėje –  jį reikia pradėti mažinti. Šitie dalykai yra labai svarbūs ir juos reikėtų keisti“, – kalbėjo A. Navickas.  

J. Šiugždinienė žada etatinio darbo apmokėjimo sistemą tobulinti – etatinio darbo apmokėjimo formulė turi būti skaidri. Taip pat  ji sieks nacionalinio švietimo susitarimo.

LŠDPS informacija

Klausykitės  laidos įrašo paspaudę čia

(nuo 28:15 min.)