A.DOČKUS: KAI GYDYTOJAI SKAMBINA PAVOJAUS VARPAIS, ŠVIETIMO SKYRIAI TREPSI KOJOMIS? (ARBA KUO SKIRIASI MUZIEJUS NUO KLASĖS?)

2020-11-27

Epidemija plinta toliau, ima smarkiai trūkti medicinos personalo, užimta daugiau kaip pusė lovų, o sergančiųjų skaičius kasdien pasipildo 2 tūkstančiais… Keliolika mirusiųjų kas dieną.

Ugdymo „tvarka” visiškai ignoruoja masinio susibūrimo draudimus. Be to buvo PRIIMTA TUOMET, kas plitimo statistika toli gražu nebuvo pasiekusi ANTIREKORDŲ…

UGDYMO ĮSTAIGOSE – apie 1000 naujų atvejų per savaitę. Nauji židiniai mokyklose. Kas prisiima atsakomybę?

Švietimo skyrių viršininkai trepsi kojomis ir daro psichologinį spaudimą direktoriams, o pastarieji – mokytojams. KAS ŠVIETIMO SPECIALISTAMS SUTEIKĖ TEISĘ IR KVALIFIKACIJĄ SPRĘSTI MEDICININES, EPIDEMIOLOGINES PROBLEMAS (JAU NEKALBANT APIE ETIKĄ IR MORALĘ)? KODĖL PATYS VALDININKAI DIRBA NUOTOLINIU BŪDU IR SĖDI po 1 ar kelis KABINETUOSE?Vietos sveikatos priežiūros centrai atsikrato atsakomybės, teikdami, kad „sprendžia pati mokykla”. O mokyklos geriausiu atveju klausia tėvų nuomonės. O KĄ JEI 1/3 pasisako už nuotolinį, o 2/3 MANO, KAD SAUGU GRĮŽTI?

KĄ REIŠKIA „MANO”, „NUOMONĖS” ??? NUO KADA NUOMONĖS (tiek tėvų, tiek mokytojų, tiek kitų – ne epidemiologų ir net ne medikų) tampa argumentais, „valdant” infekcijos plitimą? Kažkodėl nei tėvų, nei daugumos mokytojų nuomonės neklausiama, kai sprendžiama, kiek ir kokius egzaminus laikyti, kai reikia privalomai pasitikrinti sveikatą ar, pvz., įsigyti jodo tablečių… O čia – epidemiologais tampam visi. Ir argumentu tampa tai, kaip man ATRODO. Ir kaip jiems ATRODO… O reali situacija?

VISI EPIDEMIOLOGAI KARTOJA – BŪTINA SKUBIAI MAŽINTI MOBILUMĄ, KARANTINAS TURI BŪTI KARANTINAS, O NE PARODIJA (keliasdešimties kasdienių mirčių akivaizdoje).

AKIVAIZDU, KAD VISIŠKAI IGNORUOJAMOS ESMINĖS SĄLYGOS – iki 15 min. KONTAKTO ir  2 METRŲ ATSTUMO KLASĖSE PAPRASČIAUSIAI NEĮMANOMA LAIKYTIS!!! KOKS 15 min. VĖDINIMAS, kai lauke tuoj bus minusinė ar artima 0 temperatūra??? Ką jau kalbėti apie kaukių nedėvinčius pradinukus…

Sveikatos ministras smarkiai abejoja „atlaisvinimu” muziejuose (net 10 kvadratinių metrų žmogui jam atrodo nepatikima). ĮDOMU, KĄ

ATSAKINGOS INSTITUCIJOS MANO APIE LAISVĘ MOKYKLOSE? PLATINKIM COVID LAISVAI???

P.S.

Kodėl ne visur skelbiama (nuasmeninta) informacija apie protrūkius darželiuose ir mokyklose?

Ten, kur nėra oficialių atvejų ir dirbama nuotoliniu, protinga grįžt tam, kad atvejų atsirastų ??? Mokytis kontaktiniu tol, kol užsikrėtimų padaugės??? Ir tada sakyt, kad jau smarkiai plinta, ne,s kol nustatė, kol informavo, užsikrėtė dar keli – keliasdešimt mokinių ar mokyklos darbuotojų?

 

Aivaras Dočkus yra  Elektrėnų „Ąžuolyno” progimnazijos mokytojas ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narys