A. Bružas lankėsi Vilniaus mokykloje „Versmė“

2011-10-27

aleksas_bruzas_px600

Spalio 25 d. LŠDPS pirmininkas A. Bružas lankėsi Vilniaus katalikiškoje mokykloje „Versmė“. Susitikimo iniciatoriai – mokyklos profsąjunga, kurios komitetas, priešakyje su pirmininke Z.Gineitiene, ne tik aktyvus, bet ir gana kompetentingas.

Nuo 2010 m. birželio mėn. raštu buvo kreipiamasi į mokyklos direktorę A Galkienę, o kai buvo įvykdyta mokyklos reorganizacija ir į VŠĮ mokyklos Valdybą bei prašoma pateikti išsamų mokyklos biudžetą. Profsąjunga norėjo žinoti, ar pakankami finansai skirti mokyklai tikslams pasiekti, ar jie efektyviai naudojami, ar numatomi visi atliktini darbai, ar nustatomi jiems reikalingi ištekliai ir kas yra atsakingi.

Tačiau ne visuomet buvo atsakoma, o ir gautuose atsakymuose jokių tikslių duomenų nebūdavo, tik nurodoma kuo remiantis sudaromas metinis biudžetas.

Tarp profsąjungos ir mokyklos administracijos bei VŠĮ valdybos nėra normalių bendradarbiavimo ir dialogo santykių. Keisčiausia, jog buvo atmetami geri profsąjungos norai padėti mokyklos administracijai. Kaip paaiškėjo susitikimo metu, administracija bijosi kreiptis į Vilniaus savivaldybę, ŠMM ir prašyti pagalbos, kad būtų išspręstos susikaupusios finansinės problemos, taigi eina atlyginimo karpymo mokytojams keliu.

Mokyklos vadovams buvo duota patarimų, kokiais būdais būtų galima sušvelninti įtampą kolektyve. Išeitis labai paprasta – būtina bendradarbiauti su mokyklos kolektyvu, jį nuolat informuoti ir nebijoti kartu veikti, siekiant tikslų mokyklos ir mokytojų labui. Jeigu ir toliau bus atsisakoma profsąjungos pagalbos ir nebus daroma jokių žingsnių įtampai mažinti, kolektyvas privalės imtis ryžtingų veiksmų.

Pirmininkas A Bružas pažadėjo, kad jis bus kartu su kolektyvu šiuo kritiniu jam laikotarpiu.

LSDPS_logas-tikras