Zarasuose vengiama vykdyti susitarimą. Streikas gali būti atnaujintas

2012-10-16

DSC_1632q

2012-10-16 vyko Zarasų rajono savivaldybės, mokyklų direktorių ir LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo susitikimas. Kalbėjome apie bendro, 2012-09-26 pasirašyto, susitarimo vykdymą.  Konstatuota, kad dėl neaiškių priežasčių buvo sutrikusi maitinio tvarka „Santarvės“ pradinėje mokykloje. Dėl to  nukentėjo ir taip skurdus savivaldybės biudžetas.  Vengiama pasirašyti jau patvirtintą Kolektyvinę sutartį, kuri turi įsigalioti spalio 31 d.

Ketvirtame susitarimo punkte buvo sutarta išbraukti 3.2 punktą iš mokinių pavėžėjimo tvarkos, kuris leistų mokinių ekskursijų metu neskaičiuoti autobuso prastovų. Šis punktas vykdomas iš dalies, neskaičiuojant prastovų ne rajono teritorijoje.

 

Penktame susitarimo punkte buvo sutarta sudaryti bendrą darbo grupę iš Zarasų rajono savivaldybės, LŠDPS Zarasų susivienijimo ir LR ŠMM atstovų parengti rekomendacijas dėl MK 6 proc. dalies perskirstymo, dėl mokinių pavėžėjimo tvarkos tobulinimo ir dėl pedagogų darbo užmokesčio sistemos tobulinimo. Darbo grupė turėjo parengti siūlymus iki spalio 20 d., tačiau tik spalio 15d. gavome mero raštą dėl atstovų delegavimo į darbo grupę, kurios posėdis planuojamas tik spalio 30 d., 13 val. Tai akivaizdžiai pažeidžia susitarimo nuostatas.

Susitarta, kad Zarasų rajono savivaldybė sutiks streikavusiems darbuotojams išmokėti 50 proc. darbo užmokesčio, tačiau mokyklų direktoriai nėra išmokėję kai kuriems darbuotojams atlyginimo nuo birželio mėn. Ir kreipėsi į teismą, ieškodami procedūrinių pažeidimų, kurie pateisintų jų nenorą išmokėti darbuotojams atlyginimus. Tuo tarpu darbuotojų atstovai direktorių ir administracijos darbe dirbtinai neieško smulkmeniškų procedūrinių pažeidimų, kurių vadovai daro aibę.

Pasitarime sutarėme, kad iki šios savaitės pabaigos, spalio 19 d. lauksime pažadėto 50 proc. darbo užmokesčio ir kitų įsipareigojimų vykdymo. Tikimės, kad problemos išsispręs konstruktyviai, prie derybų stalo, o ne persikels į teismus ir nereikės kitą savaitę grįžti prie streiko.

LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo informacija

LSDPS_logas-tikras