Supažindiname su Zarasų susivienijimo pareiškimu, dėl Lietuvos moksleivių sąjungos pozicijos numatomo streiko atžvilgiu.
DĖL LIETUVOS MOKSLEIVIŲ SĄJUNGOS POZICIJOS 2012–09–06 Nr. 12/09/06-1
Labai džiaugiamės viešai Lietuvos moksleivių sąjungos išreikšta pozicija dėl Zarasų rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų neterminuoto streiko nuo rugsėjo 12 d. ir giliu susirūpinimu dėl ugdymo proceso padėties rajone bei raginimu ją spręsti.
Atsakingai pareiškiame, kad visada esame atviri diskusijai ir linkę problemas spręsti prie derybų stalo. Tą siūlėme ir siūlome, tačiau į kvietimą diskutuoti sulaukėme tik grasinimų kreiptis į prokuratūrą, o gerbiami savivaldybės tarybos nariai per pusę metų neatvyko nė į vieną mūsų bendruomenės rengiamą diskusiją. Streiko imamės išbandę visus įmanomus būdus pakviesti Zarasų rajono valdžią konstruktyvių derybų, tad dėl susidariusios padėties ir pasekmių visa atsakomybė besąlygiškai tenka Zarasų rajono savivaldybei.
Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius, užuot atsiliepęs į bendruomenės kvietimą diskutuoti, mieliau su ja bendrauja internetu. Vienos tokios internetinės konferencijos metu jis teigė, jog nuo problemų, kurias išprovokuoja lėšų stygius, negalima slėptis kišant galvą į smėlį ir manant, kad viskas gerai. Tačiau pats meras nuo bendruomenės mielai slepiasi smėlyje. Kai po gegužės 30 d. surengtos pilietiškumo pamokos žmonės patys atėjo į mero kabinetą prašyti su jais pasikalbėti, jis pažadėjo sėsti prie derybų stalo, tačiau per 3 mėnesius nei noro, nei laiko tam nerado. O dabar, esant įtemptai padėčiai, demonstruodamas susirūpinimą ugdymo procesu, išėjo atostogų.
Be to, mums yra žinoma, kad dialogą sąmoningai blokuoja kai kurie valdančiosios koalicijos partijų vadovai – savivaldybės tarybos nariai (jei matysime reikalą, jų pavardes paviešinsime). Tai dar labiau apsunkina bet kokio susitarimo galimybes ir verčia profesinę sąjungą imtis vis radikalesnių veiksmų.
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad Zarasų rajono savivaldybės jau priimti sprendimai ir parengti, bet dar nepatvirtinti projektai, padarė ir dar padarys didelės žalos ugdymo procesui, mokiniams, jų tėvams ir mokytojams. Remiantis elementariais matematiniais skaičiavimais net dviejų mėnesių streikas padarytų mažiau žalos vaikams, nei, pvz., sutikimas per pusę sumažinti ugdymo planus ir programas Zarasų meno mokykloje.
O įdomiausia šioje istorijoje tai, kad pinigų vis dėlto yra. Tikslinės valstybės dotacijos – mokinio krepšelio – lėšų Zarasų rajone yra nepanaudota iki pusės milijono litų. Jas paskirsčius pakaktų pinigų tinkamai organizuoti ugdymo procesą rajono mokyklose, tačiau politikai linkę žaisti kažkokius, jiems vieniems suprantamus žaidimus, bei toliau skurdinti ir taip jau skurdžią švietimo sistemą. Tam turime pasipriešinti. Demokratijos, socialinio teisingumo neimportuosi, juos reikia sukurti, išsikovoti ir puoselėti patiems.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos
Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas
Andrius Navickas