Zarasų mokyklose streikas plečiasi: toliau nevyksta pamokos

2012-09-13

Šešiose Zarasų rajono mokyklose ketvirtadienį tęsiasi pedagogų streikas, dėl jo nevyksta pamokos. Apie tai informuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas.

„Streikas ne tik kad tęsiasi, bet ir plinta. Vakar ne tik atlaikėme tą pagrindinį smūgį, savivaldybės agitaciją trukdyti streiką. Vakar kai kuriose mokyklose buvo išsigandusių mokytojų ir kurie nebuvo prisidėję – vakar iš dalies kai kur vyko pamokos. Šiandien jungiasi ir jie, ir praktiškai niekur didžiosiose mokyklose nebevyksta pamokos“, – BNS ketvirtadienio rytą teigė A.Navickas.

Anot jo, apie streiko pabaigą kol kas negalvojama.

„Streikas gali pasibaigti tik kažkokiu, manau, susitarimu, išsprendimu. Turime milžinišką palaikymą. (…) Palaikydami mus, tėvai vaikų

jau nebeleidžia – vakar dar leido labai dideliu lojalių direktorių prašymu ir bandymu apeliuoti į mokytojų moralę, kad jie eitų dirbti. Mokytojai labai aiškiai atsakė: o kur mero moralė, kodėl tik mokytojas turi atsakyti už viską? Kodėl meras išėjo dabar atostogų, slėpdamasis nuo atsakomybės? Manome, kad jis turi prisiimti dabar šitą atsakomybę“, – kalbėjo A.Navickas.

Profsąjungų atstovai ketvirtadienį popiet ketina susitikti su savivaldybe ir bandyti rasti kompromisą.

Rajono vicemerės Stasės Goštautienės nuomone, streikas rengiamas dėl artėjančių Seimo rinkimų.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius trečiadienį žadėjo, kad jei situacija nepagerės, ministerija imsis tarpininkauti tarp konfliktuojančių pusių.

„Mums yra nepriimtina, kad konfliktinė situacija yra sprendžiama vaikų ugdymo sąskaita“, – sakė jis.

A.Navicko teigimu, pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis – nevykstantis dialogas su savivaldybe švietimo klausimais. Zarasų pedagogai taip pat prieštarauja ketinimams privatizuoti mokyklų valgyklas, mokyklinių autobusų pardavimui. Mokytojus streikuoti paskatino ir techninių darbuotojų atleidimas, pasak A.Navicko, „meno, sporto mokyklų žlugdymas“, finansavimo trūkumas.

BNS