Visuotiniame LŠDPS profesinių mokyklų susirinkime: aptartos darbo sąlygos karantino metu

2020-05-06

alt

 

Gegužės 4 dieną į visuotinį nuotolinį susirinkimą rinkosi LŠDPS profesinių mokyklų pirminių organizacijų pirmininkai ir komitetų nariai iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų: Joniškio žemės ūkio mokyklos, Klaipėdos laivininkų mokyklos, Vilniaus profesinio mokymo centro „Žirmūnai”, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos, Klaipėdos turizmo mokyklos, Raseinių ir Ignalinos rajonų bei kitų profesinių mokyklų.

Aptartos darbo sąlygų sudarymas karantino metu profesinių mokyklų darbuotojams, praktinio mokymo organizavimas nuotoliniu būdu, ugdymo proceso sutrumpinimas, brandos egzaminų ir baigiamųjų egzaminų organizavimas bei kiti aktualūs klausimai.

Profesinėse mokyklose mokytojai dirba nuotoliniu būdu be didesnių problemų, tačiau ištęstinė praktika yra nutraukta karantino metu. Tie mokiniai, kurie yra atlikę pusę praktikos ir daugiau, jau yra įvertinti, kiti turės tęsti praktiką po karantino, todėl egzaminai nusitęs. Mokslo trumpinimas įvairiose mokyklose yra skirtingas. Vis dėlto daugumoje mokyklų planuojama baigti mokslus birželio 1 dieną.

Profesinių mokyklų mokytojams kyla klausimai dėl tolimesnio darbo krūvio ateinančiais mokslo metais. „Daug pamokų atiduodama verslui, todėl gali nukentėti mokytojų atlyginimai. Kita vertus, patys darbdaviai nenori tos pameistrystės. Taip pat ŠMSM siūlo 9-10 klasių mokiniams, besimokantiems gimnazijose, papildomai mokytis profesijos ar tam tikro modulio, todėl darbo krūvis gali sumažėti ne tik profesinių mokyklų mokytojams, bet ir gimnazijų technologijų mokytojams“, – kalbėjo Vilniaus profesinio mokymo centras „Žirmūnai” mokytoja Reda Brokartienė.

LŠDPS pirmininko A. Navicko teigimu, dėl to gali kisti darbo sąlygos ne tik profesinių mokyklų mokytojams, bet ir gimnazijų technologijų mokytojams. Vis dėlto, kol nėra konkrečių Švietimo ministerijos sprendimų, o tik planuojama, reikia stebėti situaciją ir sekti informaciją bei reaguoti į pakitimus rugpjūčio mėnesį.

Susirinkę Profsąjungos profesinių mokyklų pirminių organizacijų atstovai pasidžiaugė susitikimu bei nusprendė ir toliau ateity, esant poreikiui, rinktis ir aptarti rūpimus klausimus bei problemas.

LŠDPS informacija