LŠDPS mokymai „Darbo teisės taikymas viešajame sektoriuje. Asmens duomenų apsauga švietimo įstaigose”

2020-08-24

Rugpjūčio 20 – 21 dienomis Klaipėdoje vyko jau tradicija tapę Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (toliau LŠDPS) kasmetiniai mokymai.
Pirmininkas Andrius Navickas pasidžiaugė, kad šiemet susirinko rekordinis skaičius dalyvių. Galima manyti, kad viena iš priežasčių, lėmusių tokį gausų dalyvių būrį, buvo mūsų profesinės sąjungos narės Lilijos Bručkienės knygos „Be penkių minučių prestižinė“ pristatymas. Knygoje chronologiškai prisimenami 2018 m. mokytojų streiko, kurį organizavo LŠDPS, įvykiai.
Labai prasmingi ir reikalingi buvo lektorių dr. Giedrės Vaičekauskienės, Martyno Bieliūnio ir advokato Karolio Gerbausko pranešimai. Mokytojai turėjo progą pagilinti savo žinias apie santykio su mokiniu kūrimu naudojant retorikos meną bei asmens duomenų apsaugą mokykloje (lektoriai Giedrė Vaičekauskienė bei Martynas Bielinis). Advokatas Karolis Gerbauskas pateikė labai svarbios ir aktualios informacijos apie darbo teisinių santykių reglamentavimo naujoves bei jų sprendimo būdus.
LŠDPS teisininkė Erika Leiputė-Stundžienė pristatė naujai suderintą su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šakinę sutartį. Pranešėja išskyrė svarbiausius pasiektus susitarimus. Daugelį renginyje dalyvavusių narių sutartyje įrašyti punktai tenkino. Šiuo metu sutartis atiduota derinti į LR finansų ir LR socialinių reikalų ir darbo ministerijas.                                           

 

[sp_wpcarousel id=”7151″]