Turiningas Vilniaus rajono švietimiečių renginys (foto)

2012-06-28

IMG_2677s

Birželio 22 dienos lietingą rytą daugiau kaip pusšimtis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Vilniaus rajono susivienijimo aktyvistų ir pora viešnių iš LŠDPS vykdomojo komiteto rinkosi etnografiniame Šilėnų kaime į pažintinį – turistinį žygį. Šio renginio vieta pasirinkta ne tik dėl to, kad Neries regioninis parkas savo kraštovaizdžiu ir kultūriniu paveldu garsėja visoje šalyje, bet ir dėl to, kad šalia yra Vilniaus r. Čekoniškių vidurinė mokykla, kurioje jau kelintus metus aktyviai veikia švietimiečių profsąjunginė organizacija, vienijanti beveik visus čia dirbančius mokytojus.

Pažintis su Šilėnų kaimu ir jo apylinkėmis prasidėjo nuo jaukios Švč. Mergelės Marijos bažnyčios. Žygio vadovė – Čekoniškių vidurinės mokyklos lituanistė Mažena Višnevska, šiose apylinkėse gimusi, augusi ir dabar dirbanti, įdomiai papasakojo apie šio kaimo ir parapijos praeitį, įžymius žmones, įspūdingas vietas.

Apsilankymas bažnyčioje, pakilios ir giedros mintys bei susikaupimas nepraėjo veltui – lietus, negailestingai pylęs visą rytą, staiga nustojo, dangus prašviesėjo ir žygio dalyviai galėjo tęsti užsibrėžtą maršrutą – aplankyti Šilėnų mitologinį šaltinį, toliau esantį šaltinį „Akis“, Naujosios Rėvos piliakalnį, grožėjosi Neries pakrantėmis su vandenyje kyšančiais akmenimis „Trys broliai“ ir netoli žilą ir garbingą senovę menančiais miškais, pasiklausydami vadovės Maženos istorinio pasakojimo bei legendų, ragavo žemuogių ir mėlynių, net pirmųjų voveraičių pasirinko.

IMG_2708s

Atsipūsti po pėsčiųjų žygio visi susirinko prie Čekoniškių vidurinės mokyklos. Čia profsąjungiečių komandos, pasipuošusios išskirtine atributika, žaismingai prisistatė šūkiais, eilėmis bei dainomis, dalyvavo įvairiose varžybose. Skambėjo dainos, buvo pasakojamos linksmos istorijos, kurias patyrė mokytojai šiais mokslo metais. Ypač aktyvios buvo Bezdonių J.Slovackio, Zujūnų, Maišiagalos kun. J.Obrembskio, Medininkų šv. Kazimiero, Čekoniškių vidurinių mokyklų, Rudaminos F.Ruščico gimnazijos profsąjungiečių komandos.

Apibendrindama šį susitikimą LŠDPS Vilniaus rajono susivienijimo pirmininkė I.Obolevičienė padėkojo Čekoniškių vidurinės mokyklos direktoriui Dariušui Vasilevskiui, šios mokyklos profsąjunginės organizacijos pirmininkei Tatjanai Višnevskai bei visiems kitiems mokytojams ir darbuotojams už šio renginio organizavimą ir svetingumą, apdovanojo šauniausias komandas. Taip pat pažymėjo, kad švietimo darbuotojų profsąjungos narių bendravimas padės sutelkti jėgas naujiems darbams.

Nuostabūs Šilėnų apylinkių gamtovaizdžiai, papildytos istorinės žinios apie gimtąjį kraštą, nuoširdus tarpusavio bendravimas ilgam paliko malonių prisiminimų ir pripildė fizinės ir dvasinės stiprybės.

LŠDPS Vilniaus rajono susivienijimo

pirmininkė Ina Obolevičienė ir

pavaduotojas Edvardas Germanavičius

LSDPS_logas-tikras