Tarptautinėje konferencijoje: profesinių sąjungų įtaka švietimui apie klimato kaitą

2021-04-25

Šiandien, atrodytų, nieko nėra svarbiau, kaip kuo greičiau sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą po COVID-19 epidemijos, kuri   pakeitė ir apribojo  žmonių kasdieninę veiklą   ir sutrukdė daugelio valstybių ekonomiką.  Visgi klimato kaita, aplinkos kokybės blogėjimas kelia egzistencinę grėsmę pasauliui , taip pat ir Europos Sąjungai. Todėl valstybių kova su klimato kaita ir biologinės įvairovės skatinimas prisidėtų prie stipresnės ekonomikos atkūrimo.

Švietimo vaidmuo yra labai svarbus   didinant informuotumą apie  aplinkosaugos problemas , užtikrinant tvarią aplinkos plėtrą ir  formuojant  žmonių socialinius,  įskaitant individualius ir kolektyvinius mūsų mentaliteto, elgesio, gyvenimo būdo, pokyčius. Švietimo įstaigos   yra vieta, kurioje galima paruošti atsakingus ir kritiškai mąstančius piliečius, kurie žino ir supranta aplinkos problemų priežastis bei žaliųjų įpročių  prasmę.

O kaip švietimo profesinės sąjungos  gali prisidėti sprendžiant  aplinkosaugos problemas  ir tvarios aplinkos plėtros informavimo ir švietimo klausimus?

Apie tai  buvo diskutuota dvi dienas vykusioje tarptautinėje ETUCE (European Trade Union Committee  for Education) konferencijoje balandžio 22-23 dienomis, kuroje dalyvavo ir Lietuvos švietimos darbuotojų profesinė sąjunga  (atstovė- LŠDPS narė Danguolė Pilipavičienė). Konferencijos metu  buvo pristatytas pirmasis tokio pobūdžio  pradėtas vykdyti projektas „Švietimas socialiniams pokyčiams: švietimo profesinių sąjungų vaidmuo sprendžiant tvarų aplinkos vystymąsi“, kuriuo  siekiama stiprinti švietimo profesinių sąjungų gebėjimą spręsti aplinkosaugos klausimus ir klimato problemas, susijusias su tvariu vystymusi švietimo ir mokymo srityje, vykdant socialinį dialogą ir kolektyvines derybas.

 Daugiau skaitykite čia

LŠDPS informacija