Anglų kalbos mokytoja Jurgita Kiškienė kiekvieną rugsėjį ne tik laukia į klases grįžtančių mokinių, bet ir suka galvą, kas vėl bus kitaip – sako dėl švietime nuolat kintančių pokyčių mokytojai šiandien patiria didelę įtampą, kuriems perdegus tenka palikti mokyklas.
,,Mes tiesiog esame įstumiami į neparuoštus pokyčius ir mums būna labai sunku. Tas persiduoda ir vaikams”, – LRT sako LŠDPS pirmininko pavaduotoja J. Kiškienė.
Mokytojams reikia pagalbos, sako mokytojas Alius Avčininkas.
,,Yra visiškas absurdas, ir čia turbūt didžiausisas cinizmas tiek Nacionalinės švietimo agentūros, tiek turbūt pačios ministrijos, kada mokytojai pradeda naujus mokslo metus nežinodami, nei kaip atrodys egzaminas, <…> nei ko mes tikimės iš mokinių, nei kokią pagalbą gausime, vadovėlių nėra, jokios pagalbinės medžiagos nėra.
Labai norėtųsi, kad būtų sutvarkyta Nacionalinė švietimo agentūra, nes galimai ji gali tapti dar vieno ministro duobkasiu”, – teigia A. Avčininkas.
Švietimo bendruomenė vardija, ką daryti, kad atsirastų daugiau norinčių dirbti mokytojais.
,,Vadovėlių, kokybiškos metodinės medžiagos, mokinių skaičius klasėje, darbo sąlygos įgyvendinus įtraukųjį ugdymą (kiek turės mokytojas pagalbos, įvairių kvalifikuotų specialistų) – visa tai ir sudaro mokytojo norą likti švietimo sistemoje”, – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000357687/artejant-seimo-rinkimams-svietimo-bendruomene-reikalauja-stabilumo