Sveikiname pirmojo dezinformacijos raštingumo egzamino laureatus – Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokinius ir jų auklėtoją L. Bručkienę!

2024-05-23

Pirmą kartą vykusiame dezinformacijos raštingumo egzamine nugalėjo Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai, skelbia Lietuvos Vyriausybė.

Streiko metu būtent šitos klasės trys merginos nuėjo visą kelią pėsčiomis nuo Klaipėdos iki Vilniaus, periodiškai prisijungdavo ir kiti vaikai bei jų tėvai, kad spalio 12 d. mitinge dainavo šitos klasės vaikai. Jie jau seniai mokosi atskirti, kas yra pilietiška, tikra ir prasminga. Rezultatai tai tik įrodo.

„Šiais mokslo metais mano auklėtiniams teko ne vienas demokratijos, dezinformacinio raštingumo egzaminas (ne tik oficialus), ne vienas iššūkis ir ne vienas išbandymas. Labai džiaugiuosi, kad auga tokia aktyvi, pilietiška, kritiškai mąstanti, bendruomeniška karta. Tai teikia vilčių, kad visa mūsų, mokytojų, veikla nėra beprasmė“, – LRT.lt sakė konkurso nugalėtojų auklėtoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Bručkienė.

Pirmą kartą vykusiame dezinformacijos raštingumo egzamine nugalėjo Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai. Jų auklėtoja – mokytoja L. Bručkienė. / L. Bručkienės asmeninio albumo nuotr.

L. Bručkienė pasidžiaugė, kad šitoje klasėje mokosi talentingi jaunuoliai – tarkime, aukso medalį respublikinėje ir tarptautinėje muzikos olimpiadoje laimėjęs vaikinas, Jaunųjų filologų konkurso vertimų iš anglų k. sekcijos nugalėtojas, dar dvi jaunosios filologės, dalyvavusios respublikiniame etape – poetė ir publicistė, respublikinių vaizdo klipų konkurso „EtnoKlipsai“ diplomantai.

Vyriausybės kanceliarijos su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ gegužės pradžioje organizuotame egzamine dalyvavo 107 iš anksto užsiregistravusių 9–12 klasių moksleiviai iš 61 šalies mokyklos – beveik 2000 mokinių iš 33 Lietuvos miestų ir miestelių.

Suskaičiavus egzamino rezultatus paaiškėjo, kad neabejotinais lyderiais tapo Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai: tiek bendra jų klasės surinktų taškų suma (11 402), tiek klasės vidurkis (518,27) gerokai pranoko kitų egzamine dalyvavusių klasių rezultatus.

Dezinformacijos raštingumo egzamine antroje (6109 taškai) ir trečioje (9061 taškai) vietose likusių klasių vidurkiai buvo kiek aukštesni nei 430, o prasčiausiai egzaminą išlaikiusių klasių vidurkiai nesiekė 100 taškų.

Daugiau skaitykite čia