Susitikti su mitinguojančia bendruomene Zarasų valdžiai pristigo drąsos (VIDEO)

2012-09-24

DSC_1188

Pirmadienį Zarasuose įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo organizuotas streikuojančių rajono pedagogų, jau ketvirtą savaitę derybose su savivaldybe nepasiekiančių jokių rezultatų, mitingas.

 

Mitinge, pasak jo organizatorių, dalyvavo apie 500 žmonių. Išreikšti paramos Zarasų rajono pedagogams iš Vilniaus atvyko Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas.

„Žmonių, manau, buvo apie penkis šimtus. Labai kultūringi, inteligentiški žmonės, išsakė savo nuomonę tais klausimais, kuriuos reikia spręsti. Buvo svečių iš Vilniaus – ir Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas apsilankė, ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas, ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, ir iš Kauno svečių buvo. Manau, kad renginys pavyko“, – naujienų agentūrai ELTA sakė LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas.

Pasak A. Navicko, Zarasų rajono valdžios atstovai su mitinguotojais susitikti nenorėjo, „slapstėsi“.

„Jie (Zarasų rajono valdžia, – ELTA) vengia atsakomybės. Jie lyg ir eina į kompromisus, jie žada spręsti tas problemas, bet, kaip matome, mums trūksta patvirtinimo, galimo tokio susitarimo. Jie kažkodėl jo vengia. Tai kelia abejones, ar jie nuoširdžiai nori viską išspręsti“, – sakė A. Navickas.

Jau trečią savaitę vykstantys pedagogų streikai, anot jo, tęsis ir toliau, į derybas įsikišti turėtų ir Švietimo ir mokslo ministerija.

„Streikas tęsis ir toliau. Žadame jį tęsti, kol nebus įgyvendinti mūsų reikalavimai. Penktadienį tarybos posėdis, vienaip ar kitaip turėtų spręsti. Žada ministerija pradėti tarpininkauti. Rytoj žada švietimo viceministras atvykti į Zarasus“, – kalbėjo A. Navickas.

„Tikimės, kad viskas išsispręs. Netikėtume – nedarytume. Vis tiek valdžia jau yra įspraudusi save kampą ir turėtų išspręsti turėtų tuos dalykus“, – optimistiškai į ateitį žvelgė LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas.

Į mitingą rinkosi ir nestreikuojančių mokyklų darbuotojai, dalyvius palaikė ir LŠDPS Šiaurės rytų Lietuvos regiono susivienijimas.

Mokyklų darbuotojų teigimu, Zarasų rajono savivaldybė nereagavo ne tik į bendruomenės pageidavimus, bet ir į Darbo kodekse reglamentuotas kolektyvinio darbo ginčo procedūras.

Mitingo video galite pažiūrėti čia

Gegužės 14 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimas merui Arnoldui Abramavičiui įteikė septynis reikalavimus, dėl kurių buvo galima tartis ir ieškoti abiem šalims priimtinų sprendimų.

Reikalaujama garantuoti mokyklų aplinkos darbuotojams bent minimalią mėnesio algą; grąžinti mokykloms nesėkmingai privatizuotą mokinių pavėžėjimo paslaugą; derinti su mokyklų bendruomenėmis mokinių maitinimo paslaugų teikimo pakeitimus; užtikrinti finansavimą Meno mokyklai ir Sporto centrui, kurie pastaruosius du metų mėnesius neturi pinigų mokytojų atlyginimams mokėti, nors dirba už pagal minimalų koeficientą skaičiuojamus atlyginimus; patobulinti ir patvirtinti du kartus Zarasų rajono savivaldybės taryboje svarstytą teritorinę kolektyvinę sutartį; perskirstyti leidžiamas mokinio krepšelio lėšas panaudoti skaidriai ir efektyviai derinant tiek su mokyklų vadovais, tiek su profesinėmis sąjungomis.

Profsąjungos ir savivaldybės susitarimo projekte, be kita ko, siūloma, kad perskirstant rajono biudžetą Zarasų meno mokyklai būtų skirta 65 tūkst. litų, Zarasų sporto centrui – 85 tūkst. litų. „Zarasų rajono savivaldybė neprieštaraus, kad mokyklų direktoriai išmokėtų streikuojantiesiems 50 proc. darbo užmokesčio. Profsąjungos kompensuos 50 proc. patirtų darbo užmokesčio nuostolių“, – rašoma susitarimo projekte. Jeigu savivaldybė būtų pasirašiusi susitarimą dėl šių klausimų, taip pat maitinimo, mokinių pavėžėjimo, darbo užmokesčio, kolektyvinės sutarties, streikas būtų nutrauktas, o mitingas atšauktas.

ELTA