Susitikimas su Seimo komiteto pirmininke

2013-09-15

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Skuodo rajono susivienijimo nariai naujus mokslo metus pradėjo nuo susitikimo su LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros pirmininke Audrone Pitrėniene. Susitikime buvo aptarti aktualiausi mokytojams klausimai.

Pirmiausia buvo teirautasi, kokio galima tikėtis balsavimo Seime dėl mokytojų senatvės pensijos amžiaus trumpinimo 5 metais. Tokį pasiūlymą Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo projektui Seimo posėdžių sekretoriate Darbo partijos frakcijos narių grupės vardu yra įregistravusi Seimo narė „darbietė” Virginija Baltraitienė. Deja, iš Seimo narės Audronės Pitrėnienės atsakymo tapo aišku, kad įstatymas greičiausiai nepasieks balsavimo, nes ir nė vienai profesijų grupei Vyriausybė nenori daryti išimčių. Ji patikino, kad Švietimo komitetas ieško ir kitų idėjų, kaip spręsti mokytojų pertekliaus problemą.

Energijos nestokojančius ir veiklos norinčius mokytojus A.Pitrėnienė ragino pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis ir steigti Trečiojo amžiaus universitetus. Tokie universitetai, anot Seimo narės, galėtų veikti ne tik prie didžiųjų šalies universitetų, bet ir prie gimnazijų. Tokiu būdu, darbo gautų nemažai mokytojų. Toks universitetas jau veikia Skuodo kaimynystėje – Mažeikiuose.

Toliau buvo aptariamos švietimo finansavimo perspektyvos. A.Pitrėnienė išreiškė viltį, jog realų pagerėjimą švietimo sistema turėtų pajusti 2014 m. Palietus mokinių skaičiaus klasėje problemą, ji išsakė nuomonę, kad ugdymo kokybė, be abejo, geresnė, kai vaikų klasėse yra mažiau. Po netrumpo pokalbio Seimo narė paprašė raštu suformuluoti pasiūlymus ir pageidavimus švietimo ir moklso ministrui dėl bendrojo ugdymo situacijos.

LŠDPS Skuodo susivienijimo pirmininkė Lidija Drukteinienė

Nuotrauka Jono Michalausko