Susitikimas Darbo frakcijoje

2014-11-27

Lapkričio 25 d. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė susitiko su Seimo Darbo partijos frakcijos nariais.

Darbo frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys informavo, kad numatoma nuo kitų metų 5 proc. didinti visų mažiausių uždirbančių biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimus; augs minimali mėnesio alga. Be to, ketinama atkurti bazinę mėnesio algą (BMA) nuo liepos.

Pasak frakcijos seniūno, ieškoma ir vidinių rezervų Švietimo ir mokslo ministerijoje: bandoma spręsti nenormalią situaciją dėl skandalingos vadovėlių leidybos, kai kasmet leidžiami nauji vadovėliai.

Dėl ankstesnio pedagogų išleidimo į pensiją, anot V. Gapšio, Darbo partija nuolat kelianti šį klausimą ir neatsisakanti savo pasiūlymo. „Ieškome galimybių ir tikimės, tačiau įsipareigoti negalime“, – sakė jis.

Dėl vaikų skaičiaus klasėse taip pat yra šiokių tokių poslinkių, sakė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros pirmininkė Audronė Pitrėnienė. Nuo 2015 m. rugsėjo, pasak jos, ketinama į grupes pradėti dalinti klases per lietuvių kalbos pamokas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas pasidžiaugė turiningu susitikimu, partijos pasiūlymais, tačiau teigė, jog švietimo bendruomenė norėtų matyti ir rezultatą, ne vien tik pažadus.

„Mes gi suprantam, kad iš karto visko gal ir nepavyks išspręsti, bet ministras net nebadė susėsti kartu nagrinėti mūsų reikalavimų. Iš pozityvaus pokalbio su jumis atrodo, kad labiausiai trūksta susikalbėjimo su ministru“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas.

Jam pritarė ir Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pridurdamas, kad problema ne tiek piniguose, kiek ministerijos požiūryje.

Susitikime taip pat dalyvavo Seimo Darbo frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Bukauskas, frakcijos narys Vydas Gedvilas, LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovė Rasa Jakutavičiūtė Ricciardi.

Susitikimą inicijavo Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė, kuri kreipėsi į Seimo frakcijas ragindama kelti interpeliacijos ministrui Dainiui Pavalkiui klausimą.