Į streiką jungiasi naujos ugdymo įstaigos

2016-03-01

alt

Kovo 1 d. LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas aplankė streiką pradėjusias Vilniaus lopšelio-darželio „Aušrelė“ pedagoges. Jos piktinosi valdžios atstovų pozicija, ypač tuo, jog Seimo nariams ir aukštiems valdininkams atlyginimai po krizės buvo atkurti, o švietimo sistema liko užmiršta. Pedagogės taip pat pasidžiaugė, kad į streiką jungiasi vis daugiau ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

„Streikas yra vienintelė efektyvi, legali priemonė atkreipti dėmesį į problemas, – į susirinkimą atėjusioms pedagogėms kalbėjo A. Navickas. – Ir jeigu nesame pakankamai aktyvūs, turėtume pykti ant savęs, o ne ant valdžios“.

Jo teigimu, protestas yra ir savigarbos reikalas, jeigu matai neteisybę, reikia reaguoti ir atitaisyti skriaudą. LŠDPS pirmininkas papasakojo apie vieną Klaipėdos lopšelį-darželį, kuriame vasario 22 d. streiką pradėjo tik 8 auklėtojos, o nuo šios savaitės įstaiga uždaryta visiškai.

Į streiką ir toliau jungiasi naujos įstaigos, šiandien be „Aušrelės” streikuoti pradėjo Vilniaus „Ažuoliuko” muzikos mokykla, rytoj prie jų jungiasi Vilniaus rajono Pagirių gimnazija, Anykščių muzikos mokykla.

FOTOGALERIJA

LŠDPS inf.