Įspėjamojo streiko rezultatai

2014-11-14

alt

„Nuoširdžiai dėkoju visiems, neišsigandusiems to šmeižto ir melo, kuris išvakarėse buvo paskleistas ministerijos, ir dalyvavo įspėjamajame streike, – sveikindamas lapkričio 13 d. į susitikimą su ministru Dainiumi Pavalkiu susirinkusius streikavusius mokytojus sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas. – Streikas įvyko sklandžiai, mano žiniomis, tik viena mokykla, iš visų pranešusių apie streiką, pabūgo ir jame nedalyvavo“.

Tačiau per šimtą į išplėstinį keturių profesinių sąjungų sudarytos jungtinės atstovybės posėdį iš visos Lietuvos su ministru pasikalbėti atvykusių pedagogų, jo nesulaukė. Prieš pat susitikimą D. Pavalkis per savo padėjėją informavo, „jog šiomis aplinkybėmis susitikimas, dėl kurio buvo tartasi anksčiau, yra netikslingas“.

Pasiūlymas patiems eiti į ministeriją entuziastingai buvo palaikytas susirinkusiųjų, prieš tai nusprendus gruodžio 2 d. pradėti neterminuotus streikus, o gruodžio 3 d. – mitingą prie Vyriausybės, jeigu iki to laiko nebūtų galutinai susitarta, kokiais terminais bus įvykdyti reikalavimai.

Deja, ministro darbo vietoje mokytojai nerado, nors pagal viešai pateiktą jo darbotvarkę tuo metu jokių renginių numatyta nebuvo. A. Navicko pokalbis telefonu su juo taip pat nebuvo rezultatyvus. Skanduodami „gėda“ profesinių sąjungų atstovai patraukė link išėjimo, tačiau koridoriuje sutiktas viceministras Rimantas Vaitkus pakvietė juos į salę pasikalbėti.

Susitikime, kuris truko apie 45 min., mokytojai turėjo progos išsakyti tai, kas jiems labiausiai rūpi: pradedant ikimokyklinių įstaigų darbuotojų problemomis, baigiant raginimais ministrui atsistatydinti.

Mokytojams sugrįžus iš „ekskursijos“ į ministeriją jų laukė gera žinia: Vyriausybės valandoje Seime Premjeras pažadėjęs, jog kitais metais mokytojų atlyginimai kils 5 proc., o ikimokyklinio ugdymo švietimo darbuotojai atlyginimus gaus tokius pačius kaip ir bendrojo lavinimo mokyklose dirbantys mokytojai. Plojimais pasveikinę streiko sėkmę, pedagogai visgi nebuvo linkę patikėti pažadais ir neatšaukė sprendimo rengtis ilgalaikiams streikams.

Posėdyje taip pat iškeltas ir nepasitikėjimo ministru klausimas. Galutinai nusivylę D. Pavalkiu streikavę pedagogai nusprendė, kad daugiau laukti negalima ir išreiškė nepasitikėjimą juo. Bus siūloma klausimą dėl interpeliacijos ministrui kelti Seime.

altVėliau dar karštais įspūdžiais iš ryte įvykusio streiko dalijosi ugdymo įstaigų streiko komitetų atstovai. Kolegų patarimai, kaip atsilaikyti prieš kai kurių vadovų terorizavimą stengiantis sužlugdyti profsąjungų iniciatyvas, tikrai pravers organizuojant streikus gruodžio pradžioje. Nutarta ateityje viešinti pavardes tų administracijos atstovų, kurie trukdys teisėtai profesinių sąjungų veiklai.

Nuotr. viduryje: Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė, Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė, LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Atgarsiai žiniasklaidoje:

Lapkričio 13 d. Žinių radijo laida „Atviras pokalbis”, dalyvauja LŠDPS pirmininkas Andrius Navcikas, „Sandraugos” pirmininkas Kęstutis Juknis, L švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas ir švietimo ir moklso viceministrė Genoveita Krasauskienė.

LNK laida „Labas vakaras, Lietuva”, dalyvauja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas (žiūrėti nuo 25 min.).

Straipsniai: „Mokytojai jaučiasi pasiekę savo”, Streikuojantys pedagogai: švietimui stokojant pinigų kenčia vaikai”, „Pedagogų streikas: filmas vietoj pamokos ir varžybos su rumunais”.