Specialieji pedagogai kreipėsi į G. Steponavičių

2012-03-26

sp11

Nepatvirtintomis žiniomis, bus bandoma pertvarkyti šiuo metu galiojančią specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo tvarką. Įsigaliojus naujai nuostatai specialieji pedagogai dirbtų ne mokyklose, o pedagoginėse pedagoginėse tarnybose. Specialieji pedagogai kreipėsi į ministrą, prašydami paaiškinti situaciją.

 

DĖL SPECIALIOSIOS PEDAGOGINĖS PAGALBOS

TEIKIMO TVARKOS MODELIO

Gerbiamas Ministre,

Šalies specialiųjų pedagogų tarpe sklando gandai apie kuriamą naują specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo tvarkos skandinavišką modelį. Kalbama, kad šį modelį siūlo Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras. Pagal šį modelį  logopedai ir specialieji pedagogai dirbtų ne mokyklose, o pedagoginėse psichologinėse tarnybose. Mokyklos tik užsisakytų paslaugas iš tarnybų.

Kaip ir visi nauji dalykai, galima pertvarka kelia nerimą.  Specialieji pedagogai susirūpinę savo darbo vietomis ir tokio galimo modelio nauda. Tuo labiau, kad 2011 metų teisės aktų, reglamentuojančių specialųjį ugdymą, pakeitimai sukėlė  sumaištį, bet nepagerino specialiosios pedagoginės pagalbos efektyvumo. Todėl norėtume susipažinti su siūlomu naujuoju modeliu. Tikimės greito atsakymo.

LSDPS_logas-tikras