Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas A. Žukaukas palaiko streikuoti planuojančius pedagogus

2023-08-30

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukaukas palaiko streikuoti planuojančius pedagogus. Politikas mano, kad streikas atkreips visuomenės dėmesį į per mažus mokytojų atlyginimus.

„Aš manau, kad streikas yra gera priemonė visuomenės dėmesiui atkreipti, ypač dėl mokytojų atlyginimų“, – Eltai teigė A. Žukauskas. „Manau, yra naudinga, kad profsąjungos reiškia savo poziciją. Manau, kad prieš kitų metų biudžeto formavimą turėsime daugiau argumentų didinti mokytojams atlyginimus“, – dar vienos švietimo profsąjungos planus iškelti reikalavimus ministerijai ir streikuoti komentavo jis.

A. Žukauskas 

Anot jo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) rugsėjo 15 dieną planuojamas įspėjamasis streikas yra racionalus sprendimas. „Viena profsąjunga neilgą streiką pirmą planuoja, manau, tai visai racionalu. Atkreips mūsų spaudos ir internetinių portalų dėmesį, tas yra gerai“, – kalbėjo A. Žukauskas.

Vis dėlto, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas kitus profsąjungų reikalavimus, nesusijusius su mokytojų atlyginimais, vadina nerealiais. „Streikuoti dėl atlyginimų, manau, yra gerai, nes bus atkreipiamas visuomenės dėmesys – mes palaikysime. Bet kai kurie kiti reikalavimai yra per sudėtingi, nerealūs. Mažinti mokinių skaičių klasėse vargiai įmanoma“, – sakė A. Žukauskas.

Daugiau skaitykite  ELTA 2023 m. rugpjūčio 30 d