Savaitę be patyčių – mokymai mokytojams

2015-03-25

Kovo 25 d. Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas surengė pirmąją užsiėmimų „Psichologinis smurtas – kaip su juo kovoti“ sesiją. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad šalies mokytojai patiria nuovargį, profesinį išsekimą ir „sudegimą“.

Psichologės Diana Batutienė ir Lidija Janušonienė mokytojų psichosocialinę būseną apibrėžė kaip nesaugią, dažnai bejėgišką, sąlygojančią grėsmę ir agresiją, nesaugumą darbe, konfliktus su administracija, bendradarbiais, moksleiviais ir jų tėvais. Pirmajame užsiėmime daugiausia laiko buvo skiriama tam, kaip kiekvienas jaučiasi ir ką daro, kad pasijustų geriau.

Psichologės, padedamos seminaro dalyvių, vardijo stresorius, kurie mokytojus nuolat lydi jų darbe. Jų labai daug: pradedant nemotyvuotais mokiniais bei drausmės palaikymu klasėse, baigiant prastomis darbo sąlygomis.

Stresą, pasak lektorių, patiria visi, o atsparumas jam priklauso nuo vidinės darnos, kurią turi susikurti kiekvienas asmeniškai stebėdamas ir analizuodamas save bei pasaulį.

Susirinkę pedagogai nagrinėjo įvairias situacijas, bandė įvardinti savo jausmus jose. Kitose sesijose bus kalbama apie savivertę, kaip kaupti pasitikėjimo atsargas, bei mobingą ir kaip padėti sau bei kolegoms jo išvengti.