Rezultatų laukiama rugsėjį

2016-08-30

alt

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas ir pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius Vyriausybėje dalyvavo darbo pietuose su Premjeru Algirdu Butkevičiumi. Vyriausybės vadovas į susitikimą pakvietė švietimo profesinių sąjungų lyderius bei švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę aptarti švietimo politikos aktualijų.

Kalbant apie švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektą, kurį Švietimo ir mokslo ministerijos ir profesinių sąjungų derybininkai baigė derinti dar liepos 19 d., Premjeras pažadėjo inicijuoti spartesnį sutarties pasirašymo procesą. Anot jo, šakos kolektyvinė sutartis turėtų būti pasirašyta dar rugsėjo mėnesį.

Tačiau nagrinėjant konkrečius Vyriausybės įsipareigojimus paaiškėjo, jog 2017 m. valstybės biudžeto projekte kol kas nėra numatyta lėšų nuo 2017 m. sausio 1 d. didinti pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientus pasiekiant maksimalų dydį. Nors tokį pažadą savo parašu Premjeras patvirtino susitarime dėl streiko užbaigimo, tačiau šiame susitikime jis tik  pažadėjo stengtis ieškoti įsipareigojimams įgyvendinti reikalingų papildomų lėšų.

Nieko konkretaus nepažadėta ir dėl pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos.

Susitikime taip pat paaiškėjo, jog nuo kitų metų nestartuos ir nauja mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, lėšas ugdymo procesui skaičiuojant ne mokiniui, o klasei. Ministrės Audronės Pitrėnienės teigimu, klasės krepšelio eksperimentas, vykdomas penkiose savivaldybėse, bus pratęstas iki kitų metų rugsėjo. Profesinių sąjungų atstovai priminė, jog keisti ydingą metodiką valdančiosios partijos yra pasižadėjusios Vyriausybės programoje.

Diskutuojant dėl daug aistrų sukėlusio Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiamo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projekto, Premjeras patikino, jog švietimo darbuotojai nuo kitų metų turės atskirą darbo apmokėjimo tvarką. 

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas teigiamai įvertino Vyriausybės vadovo iniciatyvą ir pozityvų nusiteikimą bendradarbiauti, tačiau teigė turįs abejonių, ar įsipareigojimai bus įgyvendinti. „Todėl su nekantrumu lauksim rugsėjo pabaigos, o rinkimų išvakarėse švietimo bendruomenei jau bus aišku, kaip Premjeras laikosi susitarimų ir vykdo Vyriausybės programą švietimo srityje“, – komentavo LŠDPS pirmininkas. 

LŠDPS inf.

ŠMM tinklalapyje publikuojamas Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektas, kuris pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei nuo 2016-08-24 iki 2016-09-05