Profsąjungos prašymas Alytaus politikams skirti daugiau mokytojų padėjėjų neišgirstas: problemos sprendimas atidėtas

2023-01-06

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimui vadovaujanti Meilė Platūkienė kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės tarybą  prašydama savivaldos nestabdyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimo ir  steigti  mokytojų padėjėjų, skirtų negalią, specialiuosius poreikius turintiems vaikams,  etatų. 

Šis klausimas Alytaus miesto savivaldybės taryboje iškeltas jau antrą kartą. Šįkart buvo prašoma papildomai įsteigti negalią ir/ar specialiuosius poreikius turintiems vaikams mokytojo padėjėjų – 15,7 etatus, švietimo pagalbos specialistų etatų.  Alytaus miesto savivaldybės tarybai patvirtinti siūlytas toks didžiausias leistinas Alytaus miesto savivaldybės švietimo biudžetinių įstaigų pareigybių skaičius, kuris užtikrintų normalų ir kokybišką švietimo biudžetinių įstaigų darbą, visų Alytaus švietimo įstaigų ugdymo prieinamumą visiems negalią turintiems vaikams ir tinkamą ugdymo sąlygų pritaikymą. Šio sprendimo projekto įgyvendinimui iš savivaldybės biudžeto papildomai reikėtų 170 tūkst. eurų.

Deja, klausimas buvo atidėtas kitam tarybos posėdžiui, kuris įvyks jau kitų metų sausį.

„Įtraukusis ugdymas vyksta visu pajėgumu ir kiekviena mokykla turi daug tų vaikučių. Jokio stebuklo 2023 metais jau nebepamatysime, nes vaikų, turinčių vidutinių specialiųjų poreikių, pilna. O vaikų su labai dideliais specialiaisiais poreikiais jau yra ir gimnazijose, kur net nesvarstoma galimybė apie mokytojų padėjėjus. Prašome savivaldos nestabdyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimo, o  priimti atitinkamus sprendimus, užtikrinkite mokinių ir mokytojų saugumą mokyklose. Mokytojai nori mokyklas palikti vien todėl, kad nenori būti mušami vaikų. Padėjėjų prailgintose grupėse nėra iš viso.

Vakar trys mokytojai ir viena padėjėja pareiškė planuojantys išeiti iš darbo, nes darbo sąlygos tapo ypač sudėtingos. Jie visiškai sugniuždyti psichologiškai.

Pasigailėkite ir tų mokinių, kurie neturi specialiųjų poreikių, ir tų, kurie juos turi“, –  gruodžio mėnesį vykusiame Savivaldybės tarybos  posėdyje kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimui vadovaujanti Meilė Platūkienė.

 Plačiau čia

Prašymas politikams skirti daugiau mokytojų padėjėjų – su ašaromis akyse: problemos sprendimas atidėtas