Prieš prasidedant naujiems mokslo metams Alytaus konferencijoje kalbėtasi apie svarbius dalykus

2022-08-30

Rugpjūčio 29 d.  LŠDPS Alytaus miesto susivienijimo nariai ir svečiai gausiai rinkosi į Alytaus rajone Dvarčėnų dvare vykusią Alytaus miesto susivienijimo konferenciją „Kokie pokyčiai laukia švietimo sistemos?“

Susirinkusius pasveikino LŠDPS Alytaus miesto susivienijimo pirmininkė Meilė Platūkienė. Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Labukas pasveikino dar vienai kadencijai išrinktą LŠDPS pirmininką Andrių Navicką ir pasidžiaugė, kad Alytuje profsąjunga tikrai aktyviai dalyvauja dialoge su savivaldybės, ugdymo įstaigų vadovais. LŠDPS pirmininkas A. Navickas pakvietė visus ir toliau būti aktyviais profsąjungos nariais, nebijoti užduoti nepatogių klausimų tiek susivienijime, tiek savivaldybėje, tiek savo ugdymo įstaigoje. Jis teigė, kad galima rezultatų pasiekti ir kalbantis ramiu tonu. LŠDPS teisininkė Erika Leiputė-Stunžienė supažindino su  naujausiais DK pakeitimais, atsakė į dalyvių klausimus. Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kuckailienė pristatė švietimo prioritetus. Dalyviai kėlė klausimų apie pasirengimą įtraukiajam ugdymui, apie Tūkstantmečio programą. Diskusiją moderavo Vytautas Garbenčius, kuris prelegentams turėjo nemažai klausimų. Po diskusijų konferencijos dalyviai turėjo progą pasiklausyti naudingų paskaitų.

Doc. dr. Marius Laurinaitis, Mykolo Romerio universiteto Teisės ir FinTech studijų programos vadovas, paskaitoje „Auganti FinTech rinka Lietuvoje ir jos poveikis mokyklų bendruomenėms“ kalbėjo apie augančią FinTech rinką Lietuvoje, finansinių technologijų pritaikymą kasdieniame gyvenime.  Kartu su mokytojais diskutavo apie mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymą, problemas, kylančias dėl duomenų apsaugos, davė praktinių, teisinių patarimų, ką gali padaryti mokykla, kurioje mokosi tokių mokinių.

Dr. Giedrė Vaičekauskienė paskaitoje „TV taisyklės įtraukiam darbui su mokiniais“ supažindino su televizijos taisyklėmis įtraukiam darbui su mokiniais, pateikė praktinių patarimų, kaip organizuoti nuotolinę pamoką, kaip jai pasirengti. Ekranų visuomenėje internetas kopijuoja televiziją, televizija internetą. Kas ir kaip tose medijose vyksta, kokie dalykai svarbūs patraukliai audiovizualinei istorijai, pačiam kalbėtojui. Juk svarbiausias ugdytojų tikslas – prisitaikyti prie auditorijos, įkvėpti ją mokymuisi, bendravimui ir bendradarbiavimui.

Ingrida Stankevičienė – Privacy Partners duomenų apsaugos ekspertė paskaitoje „Asmens duomenų apsaugos aktualijos mokykloms“ kalbėjo apie tai, kad duomenų apsauga labai svarbi, ji užtikrina privatumą, pagarbą ir leidžia išvengti manipuliavimo. Vis dėlto Europos Sąjungos BDAR (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) mokytojams vis dar kelia nerimo. Lektorė patarė, kaip tvarkyti dokumentų tvarkymo procedūras. Kalbėjo apie tai, kokia informacija laikoma neskelbtina, kokius duomenis galima laikyti ugdymo įstaigos nešiojamajame įrenginyje. Ši mokymo medžiaga padės mokytojams geriau suprasti, kaip apsaugoti mokinių duomenis, taip pat suprasti, kas vyksta su mūsų visų duomenimis. Ne tik mokytojai ir tėvai, bet ir vaikai turėtų išmanyti duomenų apsaugą.

Konferenciją užbaigė Šv. Benedikto gimnazijos abiturientė Julija Grigaliūtė, padovanojusi dalyviams keletą nuostabių dainų.

Nuotraukoje: LŠDPS Alytaus m. susivienijimo  pirmininkė M. Platūkienė

Alytaus m. susivienijimo informacija