PRIEMOKA MOKYKLŲ VADOVAMS UŽ DARBĄ KORONOVIRUSO SĄLYGOMIS – MOKYTOJŲ IR MOKYKLŲ DIREKTORIŲ KIRŠINIMAS

2020-09-19

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius penktadienį savivaldybių merams išplatino raštą, kuriame rekomenduojama skirti priemokas mokyklų vadovams už šiuo metu išaugusį darbo krūvį. Priemoka gali siekti iki 30 proc. pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio.
 
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, tai – mokytojų ir mokyklos darbuotojų kiršinimas: direktoriai išties dirba daug, bet mokytojams šis metas taip pat yra labai įtemptas ir krūvis smarkiai išaugo. „Įdomus pareiškimas. Mokytojams nepadidėjo krūvis? Mokytojai nedalyvauja procese suvaldant, organizuojant darbą? Toks išskyrimas – galbūt pataikavimas mokyklų vadovams, o mokytojai lyg tarp kitko, jų darbas esą nepasunkintomis sąlygomis. Ministras galėjo kalbėti apie visus. Bet tam reikia didesnių lėšų“, – sakė A. Navickas.
 
Pasak profsąjungos vadovo, mokytojų indėlis suvaldant koronavirusą ugdymo įstaigose yra ne ką mažesnis. „Mokytojai nebeturi pertraukų, pamiršo tokį dalyką. O ir nepetraukiamas bendravimas su tėvais taip pat reiškia didesnį krūvį“, – kalbėjo A. Navickas.
 
Daugiau galima skaityti čia: