Prezidiumo posėdyje

2017-09-22

alt

Rugsėjo 21 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) prezidiumo posėdis. Jame nemažai diskutuota apie grupės Seimo narių įregistruotą Švietimo įstatymo pataisą, kuri numato, kad privačios mokyklos ir darželiai turėtų būti finansuojamos tiek, kiek ir valstybės bei savivaldybių ugdymo įstaigos, t. y. iš valstybės biudžeto būtų finansuojama ir privačių įstaigų infrastruktūra.

LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko teigimu, nors valdžia ir teigia norint orientuotis į Suomijos švietimo sistemą, kur privačių mokyklų nėra, o labiau remiamos tos, kurios turi vienokių ar kitokių problemų, pas mus norima eiti priešingu keliu – 100 proc. finansuoti elitines mokyklas.

Juo labiau kad praktika rodo, jog sumažinti tėvų įnašams skiriami pinigai (Vilniaus pavyzdys – po 100 eurų kiekvienam, vedančiam vaiką į privatų darželį) tik padidina verslininkų pelnus, o mokesčiai tėvams nesumažėja.

Prezidiumo nariai įžvelgė čia didelę grėsmę ir taip varganoje padėty atsidūrusioms valstybinėms mokykloms ir tarėsi, kokių veiksmų imsis, kad minėtam projektui Seime nebūtų pritarta.

Prezidiumas taip pat svarstė ir pritarė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos bei Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ suformuluotiems reikalavimams Vyriausybei, kolektyvinio ginčo inicijavimui ir tolimesniems veiksmams.

LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius informavo apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio kūrimo grupės veiklą. Jo teigimu, svarstant neformalaus ir profesijos mokytojų etato struktūrą atkakliai buvo peršama daugiau kontaktinių valandų, nei siūlo profsąjungos. V. Silvanavičiaus teigimu, kuriant minėtą modelį darbuotojų atstovams pavyko kai kur įtvirtinti palankių mokytojams punktų, tačiau vis dėlto du balsai iš dešimties dažnai nusveriami Švietimo ir mokslo ministerijos tarnautojų (grupėje yra 5) ir kitų socialinių partnerių balsais.

Optimizmo nekelia ir šakos kolektyvinės sutarties projekto likimas. Jau ir taip gerokai sumažinus (įsikišus Finansų ministerijai) valdžios įsipareigojimus pasirašyti sutartį kažkodėl vis delsiama.

Posėdyje taip pat aptarti artėjančio suvažiavimo klausimai bei LŠDPS koordinavimo tarybos darbotvarkė.

LŠDPS inf.