Poreikis bendradarbiauti yra

2013-02-28

Vasario 27 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko iniciatyva įvyko nepriklausomų profesinių sąjungų atstovų susitikimas dėl bendradarbiavimo.

Dvi valandas aštuonių profesinių sąjungų atstovai dalijosi mintimis ir įžvalgomis, kokia forma galima būtų bendrauti, koks turėtų būti šio bendravimo turinys, ir apskritai, – ar sutampa profsąjungų interesai.

Buvo vardijamos profsąjunginio darbo problemos: pasitikėjimo vieni kitais stoka, solidarumo nebuvimas, per mažas dėmesys viešajam interesui, menkos profsąjungų lyderių garantijos. Kalbėta apie šakinių ir nacionalinės kolektyvinės sutarties naudą, apie nepalankią teismų praktiką, teisės streikuoti suvaržymą, siūlyti problemų sprendimo būdai.

Iš principo visi sutarė, jog bendradarbiauti yra būtina ir tai yra gana realu. Tačiau profsąjungų lyderių patirtys yra skirtingos, taikomi nevienodi darbo metodai, kaip pagrindiniai įvardijami ne tie patys uždaviniai, todėl reikia dar daug diskutuoti ir ieškoti sąlyčio taškų. Tad numatyta neapsiriboti vienu susitikimu.

Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Lietuvos profsąjungų lygos pirmininkas Vydas Puskepalis, Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos vadovai Leokadija Daujotaitė ir Jūrius Bruklys, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel ir buvęs pirmininkas Vytautas Bakas, Prokurorų profesinės sąjungos atstovas Egidijus Motiejūnas, Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas bei jai priklausančių Kultūros ir Transporto darbuotojų profesinių sąjungų pirmininkai Juozas Rimkus ir Iraida Juzko, Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.