Penktoji streiko diena, 2023 spalio 3 d., antradienis (informacija pildoma)

2023-10-03

LŠDPS atstovai susitinka su Prezidentu ir eina į derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai antradienį 9.00 val susitiko su Prezidentu Gitanu Nausėda bei  nuo 10.00 val dalyvauja  derybose su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija streikuojančiai švietimo darbuotojų profsąjungai praėjusios savaitės ketvirtadienį nusiuntė pasiūlymus dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo. Streiką paskelbusios švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas Eltai pirmadienį teigė pateikęs kompromisinius pasiūlymus švietimo ministerijai. Be to, pasak mokytojų profsąjungų lyderio, antradienį apie galimą susitarimą bus proga pakalbėti ir Prezidentūroje.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/svietimas/2023/10/03/news/streikuojanti-mokytoju-profsajunga-susitiko-su-g-nauseda-atvyko-ir-pesciomis-i-vilniu-ejes-a-navickas-28582495

Keliaujantys į Vilnių mokytojai tęsia savo kelionę

Klaipėdos mokytojai ir mokiniai pailsėję Laukuvos mokykloje tęsia savo kelionę į Vilnių: pajudėjo link Kaltinėnų.  Jų kelionės įspūdius ga Daugiau informacijos Facebook puslapyje ,,Streiko kelias”

Mokytojai, keliaujantys iš Zarasų, kartu su kitais prijungusiais kolegomis iš Utenos, Visagino, Anykščių tęsia savo kelionę. Prie jų vėliau prisijungs trumpam  išvykęs susitikimo su Prezidentu ir derybų su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas. 

Vilkaviškio ,,Aušros ” gimnazijos mokytojai pradėjo šiandienos kelionę  nuo Plutiškių gimnazijos ir keliauja į Prienus. 

Mitingas ,,Kita pamoka – streikas” nuo 12.00 val. kiekvieną dieną

Nors lynoja mokytojai, vaikai renkasi į Vinco Kudirkos aikštę. Žmonės neša  šilto maisto, karštos arbatos. Mokytojas sugraudino berniuko atneštas palakatas ,,Be mokytojų mes be ateities” . 

12.00-12.40  vyks pamoka ,,Mokytojo vaidmuo naujojoje skaitmeninėje visuomenėje”, kurią veda  ekonomistė, finansų ekspertė Margarita Starkevičiūtė. 

Vėliau vyks diskusija ,,Déjà vu. Istorija kartojasi?“ (dalyvauja mokytojai iš Elektrėnų: Elvyra Kasperavičienė ir Aivaras Dočkus,  2018 m. streiko metu su kitais mokytojais apsigyvenę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje). 

Nuo 18.00 val. vyks vakaro programa.

LŠDS informacija