Pasiūlymo pačioms mokykloms rinktis, kada – rugsėjį ar rugpjūtį sugrįžti į mokyklas, atsisakė, pedagogų nesužavėjo

2023-03-20

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Panevėžio susivienijimo pirmininkės Erikos Leiputės-Stundžienės teigimu, šiuo metu ministerijoje parengtas ugdymo planų projektas 2023–2025 metams – dokumentas, kuriuo privalo vadovautis visos šalies švietimo įstaigos. Jame numatyta, jog mokyklos pačios galėtų pasirinkti, kada pradėti mokslo metus – kaip įprasta, rugsėjo 1-ąją, ar anksčiau. Jei toks projektas būtų patvirtintas, šiemet nauji mokslo metai galėtų prasidėti ir kone dviem savaitėmis anksčiau – rugpjūčio 21-ąją, o kitąmet – rugpjūčio 26-ąją.

E. Leiputė-Stundžienė

Norėdama išsiaiškinti, ką apie tai mano pedagogai, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga Panevėžyje atliko jų apklausą.

Mokytojai prieštarauja

Profesinei sąjungai priklauso apie 570 miesto mokytojų. Pasak E. Leiputės-Stundžienės, savo nuomonę išsakė dauguma jų. „Iš dalyvavusių apklausoje 97–98 procentai prieštarauja, kad ugdymo metai prasidėtų anksčiau nei rugsėjo 1 dieną“, – teigė Panevėžio susivienijimo pirmininkė.

Anot jos, dabar sudėtinga prognozuoti, ar ministerija įtvirtins pasirinkimo galimybę, bet pedagogai viliasi, kad į jų nuomonę bus atsižvelgta ir mokslo metai neprasidės anksčiau nei rugsėjo 1-ąją.

Pasak E. Leiputės-Stundžienės, net ir tokia reforma neturėtų vykti likus vos keletui mėnesių iki mokslo metų pradžios.

Trumpėtų atostogos

 Profesinės sąjungos atstovė Panevėžyje svarsto, jog mokytojų nenorą keisti mokslo metų pradžios datą lėmė ne viena priežastis. Visų pirma, paankstinus mokslo metų pradžią, sutrumpėtų ir mokytojų, ir mokinių atostogos. „Įsivaizduokite, vaikai šiemet mokslo metus baigs per Jonines, o jeigu į mokyklas grįžtų rugpjūčio 21-ąją, neturėtų nė dviejų mėnesių atostogų“, – sako E. Leiputė-Stundžienė.

Anot jos, kiltų nepatogumų ir šeimoms. Tarkime, vienas vaikas mokosi gimnazijoje, o kitas – Pradinėje mokykloje ir abiejose įstaigose mokslo metai prasidėtų skirtingu laiku. E. Leiputė-Stundžienė neabejoja, kad į mokyklas sugrįžti rugpjūtį netiktų ir vyresniųjų klasių mokiniams. Mat daug 16-mečių vasarą leidžia dirbdami, nemažai jų jau dabar susiradę darbus ir su darbdaviais jau sutarę triūsti iki rugpjūčio pabaigos.

Skaitykite daugiau

LŠDPS informacija parengta pagal sekunde.lt