Nerimas prieš mokslo metų pradžią: dar neparuošti vadovėliai bei metodinės medžiagos ir pačių mokytojų trūkumas

2023-08-18

Mokytojų trūkumas – ne vienintelis išbandymas mokykloms. Nuo šio rugsėjo nelyginių klasių moksleiviai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas. Tačiau atnaujintų vadovėlių mokytojai dar neturi. Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto, didžioji dalis naujų vadovėlių bus išleista iki rugsėjo pabaigos, kita jų dalis pasirodys vėliau.

Ministras sako, kad atnaujintoms programoms mokytojai turėjo laiko pasiruošti, apie būsimus pokyčius žinota jau prieš metus.

„Buvo rengiami mokymai mokytojams, tai norėčiau paskatinti visus nenuvertint mokytojų, kad mokytojai tikrai gali dirbti ir be vadovėlių, gali dirbt su ta medžiaga, kuri būdavo iki šiol. Ugdymo turinys iš esmės taip stipriai nesikeičia, tai nėra, kad dabar mokysime kažkokios kitos matematikos, negu mokėme iki šiol, ar pasikeičia mūsų istorija iš esmės“, – aiškina G. Jakštas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Lilija Bručkienė sako, kad vadovėlio pirmiausia reikia ne mokytojui, o mokiniui – kad grįžęs galėtų pasikartoti, atlikti užduotis.

L. Bručkienė

„Taip pat sumažintas finansavimas skaitmeniniam turiniui, kurį galima įsigyti, vadinasi dar vienas kelias yra iš dalies užkirstas ir tos metodinės medžiagos, kuri padėtų mokytojui, dirbant pagal atnaujintas programas, tai, švelniai tariant, yra mažoka“, – nurodo Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė Lilija Bručkienė.

Daugiau  čia